Блог: ЦІНИ НА НЕРУХОМІСТЬ У 2017-МУ РОЦІ. ЗОКРЕМА У М. КРОПИВНИЦЬКИЙ.

image post
 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  03 Лип 2017
 • Коментарі:

  1
 • Перегляди:

  119

ЦІНИ НА НЕРУХОМІСТЬ У 2017-МУ РОЦІ. ЗОКРЕМА У М. КРОПИВНИЦЬКИЙ.

Вартість нерухомості — актуальне питання за будь-яких часів і будь-якого фінансового стану населення.

Наразі вже минуло півроку 2017-го і ми можемо бачити справдилися чи ні більшість прогнозів, що було зроблено аналітиками про цінову політику ринку нерухомості.

Наразі доцільно вже заглядати у 2018-й рік.

Отже, що віщували нам з цінами на житло в Україні.

ПЕРЕДБАЧЕННЯ ЕКСПЕРТІВ СТОСОВНО РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В ПОТОЧНОМУ РОЦІ

Журналісти http://ipress.ua вдало підмітили, що “аналітики мають різну думку щодо розвитку ринку житлової нерухомості найближчим часом. Більшість експертів схильні вважати, що у 2017-му році український ринок житла демонструватиме поступове зростання активності. Якщо в країні не відбуватиметься серйозних коливань курсу валют і інших економічних потрясінь, варто очікувати підвищення вартості квадратного метра. Такі прогнози експерти дають на підставі сподівань на покращення загальної ситуації в країні та зростання зацікавленості іноземних інвесторів в українській нерухомості. У разі продовження кризи забудовники також можуть підвищувати вартість квартир, мотивуючи це зростанням цін на будівельні матеріали, страхування і транспортування вантажу тощо. Якщо ці прогнози справдяться, у 2017 році можемо спостерігати підвищення цін на житло в середньому на 5-6%.

Натомість інша частина експертів говорить про те, що вже сьогодні на ринку житлової нерухомості пропозиція суттєво перевищує попит. Крім того, платоспроможність громадян продовжує знижуватись. Це означає, що вартість квартир у 2017 році повинна залишатись стабільною чи навіть продовжувати знижуватись.

За даними порталу «Hubs», “ціни на нерухомість у 2017 році можуть впасти на 3-5%. Проте не варто очікувати і повного обвалу цін. Хоч продажі на вторинному ринку і впали через зниження попиту, купівельна спроможність усе-таки стабілізувалась, але перебуває на доволі низькому рівні. Головна причина можливого зниження цін – зріст кількості пропозицій на вторинному ринку. Що ж стосується первинного ринку, то вже зараз забудовники пропонують різноманітні програми та знижки від 10% та більше - залежно від того, наскільки швидко клієнт бажає придбати житло.

“На даний момент передумов для суттєвого перегляду цін на ринку немає, — говорить Ганна Лаєвська (керівник аналітичного відділу девелоперської компанії “Інтеграл-Буд”). — Як і раніше, найактивніше покупці будуть купувати житло економ- і комфорт-класу, на яке нині припадає близько 70% від загальної кількості угод. Фактична відсутність іпотечного кредитування призводить до того, що ціна грає для покупців важливу роль при виборі квартири. Ця ситуація, судячи з усього, в найближчий рік не зміниться”.

(із http://news.finance.ua).

Експерти сходяться на думці, що забудовники та рієлтори навмисно роздмухують ціни на житло первинного і вторинного ринку нерухомості з метою отримати більший відсоток за роботу від продажу.

Генеральний директор консалтингової компанії “Самсон” Олександр Рубанов вважає, що “немає ніяких передумов для поліпшення ситуації. Ринок в стагнації і скільки він пробуде в такому стані, складно прогнозувати. Немає самого головного — зростання доходів населення. Немає спроб ні з боку банків, ні з боку держави стимулювати ринок нерухомості. Енергоносії дорожчають, а значить, навантаження на квадратний метр зростає”, — перераховує тривожні фактори експерт.

На його думку, квадратний метр на вторинному ринку подешевшає в наступному році на 10-15%. “Чим більше старе житло, тим швидше воно буде втрачати в ціні”, — зауважив Рубанов.

Аналітик SV Development Сергій Костецьки зауважує, що кількість угод у 2017 р. може знизитися, а слідом за цим — і ціни.

ЦІНОВА ПОЛІТИКА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ В М. КРОПИВНИЦЬКИЙ

Переважна більшість аналітичних статтей про ринок нерухомості базується на огляді ринку великих міст як Київ, Харків, Дніпро, Львів.

Що ж маємо в ціновій політиці нашого міста (Кропивницький)?

“У квітні 2017 року покупці купують квартири в ціновому діапазоні до $ 17000.

Як повідомив порталу Domik.ua агент з продажу нерухомості АН «Калініна 10» Іван Сідельник, “ціни на нерухомість в обласному центрі Кіровоградщини в квітні 2017 не змінилися” від початку року. Покупці орієнтуються на придбання одно- і двокімнатних квартир в будинках старого житлового фонду міста. Трикімнатним житлом клієнти практично не цікавляться, що пов'язано з високими тарифами на оплату ЖКГ в обласному центрі.

За даними агентств нерухомості міста, найбільш часто клієнти купують квартири за ціною до $17000. 60% покупців купують житло без ремонту, і 40% - з наявністю якісного ремонту в квартирі..

За словами ріелторів міста, вимоги клієнтів до придбання житла в будинках старого житлового фонду і в новобудові - однакові. Найбільш важливими факторами для покупців є зручна транспортна розв'язка і розвинена інфраструктура. Також для клієнтів важливо стан під'їзду, прибудинкової території та наявність наземного паркінгу поруч з будинком.

Найбільш привабливими для покупців залишаються квартири в будинках, розташованих в центральних районах міста і наближених до них - Єгорова, Жадова, Героїв України. Житло на околиці в більшості випадків, набувають клієнти, які хочуть заощадити на придбанні нерухомості.

Середні ціни пропозицій продажу квартир в будинках старого житлового фонду в обласному центрі в квітні 2017 року:

Локація

Центр міста

Однокімнатна квартира,17000 — 18000 $ США

Двокімнатна квартира, 19000 — 21000 $ США

Трикімнатна квартира, 22000— 23000 $ США

Прицентральні райони

Однокімнатна квартира, 16000-16500 $ США

Двокімнатна квартира, 18000-20000 $ США

Трикімнатна квартира, 21000-22000 $ США

Околиця міста

Однокімнатна квартира, 12000-13000 $ США

Двокімнатна квартира, 14000-15000 $ США

Трикімнатна квартира, 18000-20000 $ США

В обласному центрі практично не ведеться будівництво нових житлових комплексів. На території міста зводиться всього одна новобудова - ЖК «Ковалівський». Тому середній показник цін на продаж квартир у новобудовах практично відсутній.

Середні ціни пропозицій продажу квартир в новобудовах на вторинному ринку Кропивницького в квітні 2017 року:

Центр міста

Однокімнатна квартира, 19000 — 20000$ США

Двокімнатна квартира, 28000 —3000 $ США

Трикімнатна квартира, 34000— 40000 $ США

Центр міста

Однокімнатна квартира, 19000-20000 $ США

Двокімнатна квартира, 28000-30000 $ США

Трикімнатна квартира, 34000-40000 $ США

Прицентральні райони

Однокімнатна квартира, 18000-20000 $ США

Двокімнатна квартира, 24000-25000 $ США

Трикімнатна квартира 27000-28000 $ США

На думку ріелторів міста, попит і ціни на квартири вторинного ринку нерухомості можуть знизитися в період з червня 2017 року. Це пояснюється сезонним чинником - в цей час на ринку житлової нерухомості обласного центру вже кілька років поспіль спостерігається затишшя. Зростання купівельного попиту, і, як результат, вартості житла, ріелтори прогнозують на жовтень 2017 року.

Варто враховувати і позаштатні ситуації, які не є показником цінової політики як-от: бажання рієлтора заробити, неосвіченість покупця в цінах (здебільшого, це заробітчани), бажання продавця дорого продати житло без очевидних переваг (локація,ремонт, автономне опалення, поверх, вигідна транспортна розв’язка), термінальній ситуації у покупця/продавця.

Коментарі: 1

author

Хороша аналітика! У реальності усе так і відбувається. Позаштатних ситуацій — море просто. Кожен випадок договору купівлі/продажу/оренди — суцільні винятки. Щоб пройшло все гладенько — удача! Так що боятися оцих справ точно неварто! Кажуть, восени будуть краще купувати квартирки. Чекаю-чекаю!

Написати коментар

Написати