Блог: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ОРЕНДУ ЗЕМЕЛЬНОГО НАДІЛУ?

image post
 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  04 Лип 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  91

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ОРЕНДУ ЗЕМЕЛЬНОГО НАДІЛУ?

Земельне питання в нашій країні одне з наріжних каменів зіткнень та протистоянь політиків і простих громадян. Важливість для українців землі закорінена ще в культурних традиціях з давніх часів, а зараз на законодавчому рівні стала частиною активів кожного громадянина, бо “згідно даним Держгеокадастру, 27,7 млн га (68% усіх сільгоспугідь) є земельними частками, або так званими паями. І відповідно Указу Президента «Про порядок розподілу земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» №720/95 від 08.08.1995 р., пай є умовною ділянкою землі розміром, визначеним у гектарах, яка має грошову оцінку (але без виділення ділянки в натурі, на місцевості)”.

Отже, окрім духовної складової треба добре розбиратися в організаційних та юридичних аспектах оренди земельних наділів, якщо ви маєте право на пай, але не плануєте ним користуватися, то його можна здати в оренду й отримувати прибуток. Що треба знати під час укладання договору і на що варто звернути увагу!

Десять порад (за http://www.silskivisti.kiev.ua):

1. Інформація про орендодавця і номер сертифіката на пай, ким він виданий і дату видачі, також відомості про орендаря.

2. Розмір ділянки, який вказується в умовних кадастрових гектарах. Надається інформація й про кадастрові та інші характеристики земельної ділянки, а до договору додається кадастровий план, на якому можна визначити місцезнаходження частки (паю).

3. Термін договору оренди (не може перевищувати 50 років, на практиці становить 1-5 років).

4. Плата за оренду (розмір, індексація залежно від рівня інфляції, форма платежу — грошова або натуральна, себто сільгосппродукцією або послугами, терміни і порядок її внесення і перегляду суми).

5. Цільове призначення (рілля), умови використання і збереження якості землі (наприклад, не можна багато років поспіль висаджувати культури, які сильно виснажують ґрунт: ріпак, соняшник та інші).

6. Умови повернення земельної ділянки орендодавцю (при недотриманні домовленостей пай може бути повернутий достроково).

7. Які можуть бути встановлені обмеження і обтяження щодо використання земельної ділянки (важливо вказати, чи перебуває вона в заставі, та інше).

8. Сторона (орендодавець чи орендар), яка несе відповідальність за випадкові пошкодження або знищення об’єкта оренди чи його частини.

9. Вказується, що пай передається в оренду для сільськогосподарських потреб.

10. Прописується відповідальність сторін.

Орендарю й орендодавцю варто бути уважним в момент підписування договору, щоб уникнути небажаних наслідків. Ретельно вивчати всі пункти, прописувати додаткові, перед підписанням дізнатися якнайбільше про особу, з якою підписуєтет угоду. Якщо є бажання, то додатково застрахуватися. Проінформованість убереже вас від заборгованості по оренді чи надмірно малій оплаті, суборенди, зрештою, тривалих судових процесів.

Бережіть себе і свої гроші!

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати