Блог: СТАНОВЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ НА КІРОВОГРАДЩИНІ

image post
 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  22 Сер 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  95

СТАНОВЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ НА КІРОВОГРАДЩИНІ

Як зазначено на сайті Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, у прес-клубі Кропивницького відбулося засідання круглого столу на тему “Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій? Міфи та реальність”. У засіданні взяли участь представники органів влади, сільських, районних рад громадських організацій, діяльність яких пов’язана з сільською місцевістю, виробництвом та переробкою сільськогосподарської продукції, захистом прав селян, аграрної науки, ЗМІ.

Присутні на заході отримали інформацію стосовно ключових параметрів майбутньої земельної реформи, почули думки експертів стосовно упереджень та міфів, що побутують серед населення про формування ринку землі тощо.

Зокрема, Михайло Короговський, начальник відділу землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, зосередив увагу присутніх на тому, що кожен громадянин нашої держави прямо чи опосередковано є учасником земельних відносин. Обіг земель сільськогосподарського призначення не обмежується лише купівлею-продажем земельних ділянок. Аграрні виробники можуть набувати права оренди на такі земельні ділянки, зокрема шляхом його купівлі.

Упродовж січня-травня цього року Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області організувало через аукціони продаж прав оренди 17-ти земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів).

За користування цією землею до бюджетів сільських рад Кіровоградщини щорічно надходитиме понад 1,596 млн грн, що на 1,044 млн грн більше від стартової ціни (552 тис. гривень). Приміром, під час торгів значно зросла вартість землі площею 23 га в адмінмежах Луганської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області, де стартова ціна збільшилася з 8% до 45,12 % від її нормативної грошової оцінки. А це із 56,8 тис. грн до 320 тис. гривень (торги проводились у травні 2017 року).

Було зауважено, що в структурі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області створено Управління з контролю за використанням та охороною земель. Одним із пріоритетних напрямків цього підрозділу є проведення моніторингу земель сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого упорядкування їх використання та поповнення місцевих бюджетів.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати