Блог: НАЙПОПУЛЯРНІШІ АФЕРИ З ЖИТЛОМ НА ПЕРВИННОМУ РИНКУ СТАНОМ НА СЬОГОДН !(продовження)

image post
 • author

  Автор:

  Marynka
 • Опубліковано:

  12 Вер 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  97

НАЙПОПУЛЯРНІШІ АФЕРИ З ЖИТЛОМ НА ПЕРВИННОМУ РИНКУ СТАНОМ НА СЬОГОДН !(продовження)

(...продовження)

У лещатах банку

Ще одна афера, що часто зустрічається – неможливість отримати квартиру у власність навіть після здачі будинку в експлуатацію і навіть при наявності всіх дозвільних документів у забудовника, бо нерухомість перебуває в заставі у банку. Тобто, поки забудовник не розрахується з кредитором, ви позбавлені права розпоряджатися купленою квартирою. І все – тільки тому, що інвестор не знає законів і, знову-таки, неуважно вивчив договір із забудовником.

«Згідно із законом, права на нерухомість не можуть бути передані банкам у заставу без згоди інвесторів. Це можливо тільки тоді, коли такий пункт є в договорі з інвестором. Щоб дізнатися, чи перебуває об’єкт в заставі у банку, потрібно через нотаріуса отримати виписку з реєстру по цій нерухомості. Але якщо вже потрапили в лапи банку, то можна подавати позов до суду з приводу розірвання договору між банком і забудовником, позаяк він був укладений без згоди інвестора», – пояснив Сергій Ременко

Хитре будівництво

Оскільки містобудівне законодавство, яке було чинним до 10 червня 2017 року, дозволяло залучати до будівництва об’єктів підрядників без ліцензії, то забудовники користувалися цією можливістю з метою зменшення витрат на будівництво. Як результат – якість будівельних робіт залишає бажати кращого. «Купила квартиру в ЖК «Білий шоколад» в Білогородці під Києвом. Коли приступили до ремонту, з’ясувалося, що стіни не утеплені, вікна вивалюються. Вклали купу грошей, щоб виправити неполадки. Але на цьому наші проблеми не закінчилися.

Взимку по стінах пішла цвіль. Виявилося, що в будинку неправильно зроблена витяжка. Ініціативна група мешканців написала забудовнику скаргу. Але на неї ніхто не відреагував. Ось і виходить – кинулася на дешевизну і барвисту рекламу, а поринула в масу проблем і витрату грошей», – розповіла Лідія С. «Хоча згаданий випадок не можна віднести до порушення законодавства, це, а також використання неякісних будівельних матеріалів, призводить до зниження якості побудованих об’єктів. Зрозуміло, що перевірити всі можливі порушення досить складно, тому рекомендую, по можливості, залучати фахівців для перевірки об’єкта», – зазначила Наталія Левчук.

Купуючи квартиру, уважно потрібно вивчити вказану в документації технологію зведення будівлі, де повинні бути вказані основні типи матеріалів, що застосовуються для будівництва. І тільки потім, порадившись з фахівцем, зробити вибір. Купівля житла на первинному ринку нерухомості зараз є дуже ризикованою справою. І чи чекають вас в подальшому проблеми – залежить тільки від вас самих. Необхідно без поспіху уважно вивчити всю документацію.

З’ясувати, які правовстановлюючі документи на землю є для відведення землі під забудову, яке цільове призначення земельної ділянки, чи є дозвіл на проведення будівельних робіт, яка схема продажу прав на нерухомість, який ЖЕК приймає на баланс об’єкт, які основні будівельні матеріали і технології застосовуються для зведення будівлі та оздоблення квартир.

І тільки порадившись з юристом, можна підписувати інвестиційні договори та вкладати гроші в своє майбутнє житло.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати