Блог: ЧОМУ РИНКУ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ НЕ БУДЕ

image post
 • author

  Автор:

  Sarmat
 • Опубліковано:

  18 Вер 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  97

ЧОМУ РИНКУ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ НЕ БУДЕ

Знайшов класну статтю для роздумів.

Не так воно ото все просто буде: зняти мораторій і все продасться вмить. Читаємо. Думаємо. Вирішуємо. Критично ставимося до всі заявок політиків.

"Земельна реформа в Україні більше не ключова вимога Міжнародного валютного фонду. Її запуск дозволили відтермінувати до кінця року. Чому МФВ, який вимагав відкрити в Україні ринок землі, так раптово передумав.

Майже рік в урядовому кварталі було тільки й розмов що про вільний продаж сільськогосподарської землі. Прем'єр переконував: знімати мораторій потрібно, бо ж на цьому наполягає Міжнародний валютний фонд.

"Ми вважаємо, що між фізичними особами – громадянами України, допустити продаж один-одному землі є абсолютно допустимим", – заявляв тоді прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Парламентарі розділилися. Понад півсотні депутати від коаліції звернулися у конституційний суд з проханням відмінити мораторій. А тим, часом їх опоненти взялися організовувати референдум проти його скасування.

"Проводимо референдум про заборону продажу землі до 2025 року, і аграрну мафію відправляємо в небуття", – переконувала голова парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Побоювалися відкритого ринку землі і самі фермери.

"Зрозуміло, що земля піде від виробника до власника грошей. Це банки, фінустанови, фонди. Я цю реформу називаю звільнення сільськогосподарських земель від селян", – заявив фермер Олександр Чубук.

За земельне питання у парламенті мали взялися до канікул. Квапилися, бо ж це була одна з ключових вимог МВФ в обмін на двомільярдний транш. Земельне питання депутати проігнорували.

А кілька днів тому стало відомо, що МВФ погодився, щоб цю реформу відклали. Експерти пояснюють, рішення фонду так.

Зараз не до неї. Неготове суспільство. І влада теж не готова приймати якісь кардинальні засоби для того, щоб ламати сесійний зал і протягувати це через парламент,

– зазначив політичний експерт Віктор Таран.

"Питання мораторію на сьогодні є надзвичайно заполітизованим і в нинішній Верховній Раді немає достатньої кількості голосів за те, щоб проголосувати за запуск ринку сільськогосподарських земель у будь-якому форматі", – додає завідувач кафедри Національного університету біоресусів і природокористування України Андрій Мартин.

На думку Віктора Тарана, остаточно переконав голову МВФ Крістін Лагард, що зняття мораторію зараз неможливе, Петро Порошенко під час останнього візиту до Вашингтону. Однак, відкласти не означає відмінити.

Більшість аграрних експертів переконують, що запровадити вільний продаж землі в Україні варто було вже давно.

Мораторій на землю – це найбільший економічний злочин, який був в Україні. І кожен рік мораторію позбавляє громадян України якихось коштів,

– зазначив економіст Сергій Фурса."

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати