Блог: Чи справді треба купувати житло?

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  27 Чрв 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  88

Чи справді треба купувати житло?

Наразі існує чимало дискусій на тему власне житло чи орендоване.

Головним чином, усі суперечки обумовлені витратами, які передбачаються в обох випадках, адже придбання нерухомості тягне за собою купівлю і утримання, а оренда — витрати на винаймання. Вигодою, у першому випадку, є стабільність і впевненість, що житло за будь-яких умов (є, правда, винятки) в тебе буде, а в другому вигодою є якраз зміна житла, коли змінюються життєві умови (зміна в прибутках, форс-мажор).

Отже, що краще — купити собі квартиру або знімати її в оренду? В Україні це питання цікаве і пізнавальне для роздумів та обговорень. Для відповіді ми розглянемо досвід інших країн.

Приміром, у світі воліють орендувати житло, щоб бути мобільними і не прив’язаним до місця. Адже сам світ динамічний і нестримний у розвитку.

Також у розвинених країнах під час вирішення цього питання використовують “правило 10”, суть якого наступна: сума оренди за десять років повинна дорівнювати вартості купівлі житла. Тому, коли сума оренди більша ціни купівлі, то варто купувати, а не винаймати.

Експерти ринку нерухомості засвідчують, що за рік індекс інфляції сягнув майже 50%, а ціни на однокімнатне житло виросли незначно в Україні.

Із огляду на це, українці все частіше схиляються до проживання у найманих квартирах. Це вдвічі дешевше, ніж платити по кредитам, які взяли для купівлі. А від раптового виселення грамотні орендарі захищені договорами оренди, що виводять цей бізнес із тіні.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати