Блог: ЯКІ МОНОПОЛІЇ ТА ОЛІГОПОЛІЇ ІСНУЮТЬ НА ОСНОВНИХ АГРАРНИХ РИНКАХ УКРАЇНИ

image post
 • author

  Автор:

  Скіф
 • Опубліковано:

  10 Жов 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  95

ЯКІ МОНОПОЛІЇ ТА ОЛІГОПОЛІЇ ІСНУЮТЬ НА ОСНОВНИХ АГРАРНИХ РИНКАХ УКРАЇНИ

цікава стаття-огляд. Нам простим громадянам не до того. Нам би вижити тут із початком зими...

"Український аграрний ринок не монополізований, але в окремих його сегментах є велика концентрація великих гравців та спостерігаються окремі олігополії. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com розповів голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв.

"На одних ринках гравці вже сформовані (ринок птиці), на інших — в процесі. Але називати їх монополістами в класичному розумінні я би не став, зважаючи на вищесказане. Так, ми бачимо, що МХП — підприємство з великою часткою на внутрішньому ринку м’яса птиці, ТОВ «Кернел-Трейд» — з 35% та ДП «Сантрейд» —з 21% мають велику частку в сегменті соняшникового масла, «Астарта» (28%) — цукру, компанії «Авангард», «Овостар Юніон» і «Інтер-Агросистеми», частки яких становлять відповідно 14,73%, 13,68% і 12,02% — від загального обсягу ринку яєць курячих промислового виробництва, але кожен ринок потребує окремого ґрунтовного дослідження на предмет визначення монополізму та зловживання ними своїм становищем, зокрема", — пояснив він.

В Україні немає ринків АПК, які були б повністю монопольними, вважає голова АМКУ. «На кожному з них є, як правило, декілька гравців. Наразі агроринок розвивається природним шляхом (без адмінресурсу), що призведе до природного відбору компаній. Так було в США наприкінці ХІХ століття. Сильніший — вистоїть, слабшого — куплять. Якщо порівнювати АПК з іншими секторами економіки, то він набагато здоровіший. В окремих його сегментах є висока концентрація бізнесу і гравці з великими частками ринку, але не завжди у них є монопольне становище. Свідчення цього — топові позиції України в аграрному експорті світу», — підсумував Юрій Терентьєв.

Він погодився з думкою про те, що в такому разі доцільніше говорити про олігополії, де 2—3 гравці формують понад 50% ринку. «Так, це можливо. Є сегменти аграрного ринку, де присутні декілька великих гравців: курятина, яйця, соняшникова олія. Також посилюються концентраційні процеси на ринку цукру», — підсумував він."

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати