Блог: КЛАСИЧНЕ ШАХРАЙСТВО З НЕРУХОМІСТЮ — ЮРИСТ ПОЯСНИВ, ЯК УБЕРЕГТИСЯ.

image post
 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  05 Бер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  48

КЛАСИЧНЕ ШАХРАЙСТВО З НЕРУХОМІСТЮ — ЮРИСТ ПОЯСНИВ, ЯК УБЕРЕГТИСЯ.

Довірившись шахраям, можна залишитися і без житла, і без грошей – як це сталося з киянином, який одного разу вирішив продати будинок

Ні будинку, ні грошей – житель Києва залишився ні з чим, тому що попався на класичну схему шахраїв. Зловмисники провертають "справу" в кілька етапів, таким чином тільки заплутуючи жертву. Журналісти з'ясували, як працює ця схема і, головне, як від неї вберегтися.

Руслана Медведя буквально викинули на вулицю – вночі в його будинок увірвалися невідомі. При цьому поліція допомогти нічим не змогла – у молодих людей були всі документи на нерухомість. Почалася ця історія з того, що Руслан вирішив продавати будинок.

"Приїхали купувати будинок одні люди, попросили оформити на друге. При цьому всієї суми не було. Віддали частина грошей, на інше оформили в нотаріуса розписку", – розповів потерпілий.

Руслан розповів також, як попався на гачок: покупці оформили всі документи, оригінали залишили йому, поки остаточно не розплатяться – а потім стали скаржитися на фінансові проблеми.

"Прийшли, попросили: сказали, що у них проблеми з роботою, що вони до кінця не можуть віддати ці гроші. Попросили ще в борг під розписку – ще частину грошей. Тобто, грубо кажучи, на сьогоднішній день за половину будинку вони розрахувалися, а за половину будинку – не розрахувалися", – пояснив Руслан Ведмідь.

За словами юриста Івана Кудояров, класичне шахрайство з нерухомістю трапляється не так уже й часто – один-два випадки на сотню.

"Тут діють досить налагоджені групи, які не один рік "на ринку". Вони сьогодні відпрацьовують в одному місті, завтра – переїжджають до Києва. І стежать за квартирою дуже тривалий час", – зазначив адвокат.

Зазвичай уберегтися від аферистів просто: не поспішати і не втрачати пильності і не підписувати ніяких документів, поки не отримаєте обумовлену суму. Крім того, варто переконатися, що купюри, якими з вами розплачуються – справжні.

"Ви даєте гроші, вам натомість дають квартиру. Не можна частково... звичайно, є маса всіляких умовностей, можна платити і частинами, з відстрочкою платежу, або оформити іпотеку-займ. Якщо відбувається це все з розписки, через якісь зобов'язання, це означає, може все "поламатися", – пояснив Іван Кудояр.

У цьому випадку таким же жертвам шахраїв, як і Руслан, доведеться відстоювати свою власність і права на неї через суд.

Нагадаємо, Державна фіскальна служба розкрила масштабне шахрайство - вісьмох членів злочинного угруповання підозрюють у привласненні 15,7 млн грн і заподіянні шкоди 70 юридичним та фізичним особам в різних регіонах.

Раніше в Києві директора ТОВ "Еліта-центр" затримали при спробі провернути чергову аферу. Як відомо, на початку 2006 року в Києві була розкрита велика афера на ринку нерухомості, у результаті якої, за даними МВС, 1759 громадян стали жертвами групи компаній "Еліта-центр", представники якої брали у них гроші як оплату житла, що будується. Загальна сума, яку отримали шахраї від громадян, оцінюється більш ніж в 400 млн грн.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати