Блог: Маленька історія з життя орендаря в місті Кропивницький

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  27 Чрв 2017
 • Коментарі:

  1
 • Перегляди:

  98

Маленька історія з життя орендаря в місті Кропивницький

Маленька історія з життя орендаря в місті Кропивницький ( ім’я дівчини змінено, усі збіги — випадкові).

Про орендаря.

Вікторія, наша учасниця діалогу, живе в місті 17-й рік, з яких 13 років орендує квартири.

Приїхала до міста у 16 років вступати до університету із маленького села в області та так і залишилася. Купити житло не по кишені, мати — вчителька, а батько загинув, коли Вікторії було 6 років. Відкласти і купити нерухомість теж на межі фантастики і недосяжного. Отож, надія лише на власні сили і нерухомість для орендування.

Як бачимо, досвід орендаря в дівчини великий.

Історія орендування (досвід 4-ох квартир)

— свої першенькі стіни зняла на мр-ні Шкільний — каже Вікторія. — це була двокімнатна, але здавалася лише одна кімната. Шукала через агенцію нерухомості. Власниця поставила умови проплатити відразу за півроку і в доларах. Як потім стало відомо, долари власниця пішла міняти на вулицю і її надурили, давши фальшиві гривні. Сама власниця поїхала до Італії на заробітки, а отримані гроші за оренду мали утримувати родину єдиного сина. “Єдиний син” з’явився за місяць п’яний й агресивний із вимогою забрати холодильник. Звісно двері йому не відчинила. А на ранок пішла до агенції, що допомагали укласти угоду і отримали %,але вони сказали, що мушу сама вирішувати цю проблему.

Дожила півроку і зняла інше житло на 5/5. Найдовше затрималася тут — більше шести років. Власниця сама займалася нерухомістю. Житло було куплене для здавання. Ремонт був умовно косметичний. Але було зручне місце розташування. Оплата здійснювалася щомісяця. Зростала десь раз на півтора року. Про те, що мушу вибратися, повідомили раптово і дали два тижні. Захекана шукала варіанти і пакували речі і багато плакала. Наразі, в тій квартирі затіяли ремонт і воно не придатне для проживання вже три роки.

Знайшла житло через двір у “сталінці”. Теж через рієлтора. Але власниця, щойно отримала гроші, із люб’язної перетворилася на геть некультурну жінку із таким апломбом, наче вона дозволила жити безоплатно мені. Мусила розірвати угоду. Благо, що рієлтор повернула гроші.

Житло,що винаймаю зараз, у центрі міста. Зручне і хороше. Небагато обставлене, але охайне. Із косметичним ремонтом. Ціна за розташування повністю відбивається економією на транспорті— всюди можна дійти.

Аналітика і ринок.

— Як ви себе почуваєте у житлі, що не належить вам?

— знаєте, це умовності все. Я — самітник і підбираю так, щоб це було моїм гніздечком. Незручності виникають у таких двох випадках, коли ламається щось велике (бойлер,колонка, двері) і потребує заміни, коли піднімають оренду без якихось вагомих підстав.

— що ви маєте на увазі “без вагомих підстав”?

— вагомих, тобто зумовленим ринком нерухомості. Іронія, але власниця мого житла підняла ціну, бо все стає дорожчим. Напередодні якраз я прочитала кілька аналітичних статтей про ринок нерухомості, вартість оренди станом на 2017 рік і там оренда якщо і росла то на 7—15%, при тому, наше місто згадувалося як таке, де найнижча вартість. А підняли ставку мені на 25%. Сперечатися було марно, бо коли ти не згодний, то знайдуть згодних із цими умовами й цінами. Отож, подумки обрахувавши %рієлтору, вартість переїзду, зламаний графік, прийняла умови.

Думки про житло

— що ви думаєте про житло, оренду, ціни, власність?

— складне питання. У вас диктофон не витримає всі мої думки записати. Віддавна помічено, що продавець хоче найвищої ціни за відверте ніщо, а покупець — найнижчої за щось прекрасне. Власники квартир не бачать розетку,що гріється,механізм бачка, який треба замінити (для чого, він же лічильник не мотає, але цівка води лишає вапняний жовтий слід, який ти довше треш), що залишені квіти треба пересаджувати і ще багато чого. Бо все має свій термін вжитку і у своє власне ти скоріше вкладеш гроші й зремонтуєш на початковій стадії руйнації.

Врівноважувати все мусить ринок. Але цей ринок формують люди, які керуються жадібністю і бажанням зекономити, вирішити проблеми за чужий рахунок. На разі мені б хотілося мати власне житло, тільки щоб уникнути оцих несподіванок.

— але ж несподіваними є і підвищення комунальних тарифів.

— воно то так, але до них додано ще несподіванки від власників стін.

Що побажаєте читачам блогу?

— однозначності, стабільності і професійності.

Коментарі: 1

author

Живенько і справжньо!!! На жаль, з орендою треба так бути насторожі, що ойойой! Так і чекай, що хтось схоче тебе надурити... Тому знайомимося із своїми правами, законами країни і будьте уважні. А ще звертайтесь до професіоналів у питаннях оренди/купівлі. Принаймі, на етапі документів та законності це хороша страховка ваших грошей та нервів.

Написати коментар

Написати