Блог: В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА ВСТУПУ В СПАДОК (із сайту DOM.RIA.com)

image post
 • author

  Автор:

  Marynka
 • Опубліковано:

  01 Вер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  54

В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА ВСТУПУ В СПАДОК (із сайту DOM.RIA.com)

Міністерство юстиції України роз'яснило, як спадкоємець може зареєструвати права на нерухомість, розміщене в межах декількох областей.

Міністерство юстиції України розглянуло питання необхідності підтвердження факту вибору однієї території для проведення держреєстрації права власності, якщо нерухоме майно розміщено в межах декількох областей. Так, порядок держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень дозволяє спадкоємцям зареєструвати придбані, але не зареєстровані права. Для держреєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця подаються необхідні документи, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень» та постановою Кабміну №1127 від 25.12.2015, витяг зі Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ про склад спадкоємців. Мін'юст розповів, як отримати землю безкоштовно.

Якщо нерухоме майно розміщене в межах декількох територій – АР Крим, областей, м. Києва або Севастополя, держреєстрація прав проводиться в межах однієї території, обраної заявником. Оскільки п. 66 постанови Кабміну №1127 від 25.12.2015 передбачена можливість вибору місця проведення держреєстрації прав (якщо нерухоме майно розміщено в межах декількох територій), Мін'юст вважає, що саме заява, що подається держреєстратору, є волевиявленням спадкоємця про вибір територіальності проведення держреєстрації речових прав.

Так, Мін'юст роз'яснив, що вимагати подання заявником додаткового документа, що підтверджує факт вибору однієї території для проведення держреєстрації прав, недоцільно.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати