Блог: ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ НОВИЙ ЗАКОН ПРО БОРОТЬБУ З АГРАРНИМИ РЕЙДЕРСТВОМ (із сайту Сегодня)

image post
 • author

  Автор:

  babaZina
 • Опубліковано:

  10 Вер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  49

ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ НОВИЙ ЗАКОН ПРО БОРОТЬБУ З АГРАРНИМИ РЕЙДЕРСТВОМ (із сайту Сегодня)

Власники земельних ділянок сільгосппризначення зможуть ними обмінюватися

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні".

Про це повідомили на офіційному сайті глави держави в неділю, 19 серпня.

"Реалізація закону створить ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення, створить необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні", - йдеться в повідомленні.

Законом визначаються особливості використання і розпорядження земельними ділянками, розташованими в масиві земель сільськогосподарського призначення, а також полезахисних лісовими смугами, які обмежують такий масив.

Зокрема, передбачається право власників, землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих в масиві земель сільськогосподарського призначення. Використовувати їх можна буде також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення.

"Буде встановлено право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих в масиві земель сільськогосподарського призначення, обмінюватися такими земельними ділянками", - наголошується в повідомленні.

Новий закон також визначить особливості розпорядження і використання паями.

Зокрема визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, землі ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств, крім земельних ділянок, які перебували у приватній власності.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше Верховна Рада спростила правила користування землею сільгосппризначення, які уряд раніше почав передавати у власність об'єднаним територіальним громадам, що дозволить власникам та орендарям без проблем обмінюватися земельними ділянками.

Також Порошенко різко висловився про мораторій на продаж української землі. Він підтримав скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила політичне рішення про продовження мораторію на продаж с/г земель. Рішення є символічним – ринок землі все одно не може запрацювати, поки не ухвалять відповідне законодавство.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати