Блог: ТРИ СПРАВЖНІХ ІСТОРІЇ ВІД ЛЮДЕЙ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  30 Чрв 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  62

ТРИ СПРАВЖНІХ ІСТОРІЇ ВІД ЛЮДЕЙ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Питання ринку землі через вето на продаж у підвішеному стані, але поруч із цим процеси із власністю на землю та орендою живуть повноцінним життям, часто прикрим, але судити вам.

Від нас три справжніх історії від людей Кіровоградської області, що за своїм соціальним рівнем зовсім не те що не багаті, а й навіть не середній клас.

ІСТОРІЯ З ГІРКИМ ПРИСМАКОМ ( Тьотя Валя, земля і діти).

Тьотя Валя давно на пенсії, живе у районному центрі. Земельний наділ у кілька гектарів дістався у спадок від батьків-колгоспників. Маленька батьківщина, де і розташований наділ, ось-ось зникне (у ньому пара дворищ і нікудишня дорога). Земля здавалася в оренду фермерам і на рік була маленька, а все-таки копієчка до бюджету пенсіонерки. Після подій на Майдані до матері повернувся менший син із родиною і “змусив” продати землю 5 га за 27 тисяч гривень, бо його аналітичне чуття підказувало, що незабаром все належатиме Росії і він нічого не отримає. Низьку вартість покупець обґрунтував віддаленістю паїв від траси. Між сторонами було підписано договір довгострокової аренди із подальшим передаванням прав на власність.

Земля продана, гроші витрачено сином на свій бізнес, а мати збирає містом пляшки по смітниках.

ЗЕМЛЯ І СВК

Земельний наділ дістався чоловікові у спадок від батьків-колгоспників і син Григорій вирішив залишити його в оренді СВК. СВК — сільський виробничий комплекс, утворилися на базі колишніх колективних господарств СРСР. І досі за звичкою їх тамтешні мешканці називають колгоспами. Сила традицій, так би мовити.

Гострого конфлікту в цій історії немає. Адже земля залишилася у власності людини. Раз на рік можна отримати оплату за оренду грошима чи тим, що на землі вирощувалося. Зазвичай, коли грошима, то виходить біля тисячі гривень за гектар. Єдина нотка печалі від суми за оренду.

ЗЕМЛЯ І ФЕРМЕРСЬКА ОРЕНДА.

У цьому випадку земля в Світлани від батьків і трошки власного наділу. Усе в оренді одного фермера. Традиційно оплату можна взяти раз на рік грошима чи вирощеним збіжжям, що в грошовому еквіваленті складає трохи більше 1000 грн за гектар. Були випадки, коли фермер банкрутував і нічого не отримувалося за оренду. Практикується виплата оренди наперед за кілька років у разі форс-мажорних обставин (проблема зі здоров’ям, купівля нерухомості і тд).

КОМЕНТАР СПЕЦІАЛІСТА.

Оці три історії — фактично вповні розкривають стан ринку землі в країні. Незважаючи що ринок закрито, є способи обійти заборону на продаж, що і сталося у першій історії. Але закритість ринку, а отже, відсутність ринкової ціни стали причиною того,що людина майже задарма позбулася цінного майна. Припускаємо, що договір немає юридичної сили і не є легальним.

Наступні дві історії без втрат, але низька вартість оренди теж сумна.

Отже, захистити в цих питаннях вам допоможе юридична і правова обізнаність та звернення до професіоналів.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати