Блог: АНТИРЕЙДЕРСЬКА КОМІСІЯ ВИРІШИЛА ПОКЛАСТИ КРАЙ "РЕЙДЕРСТВУ В ПОГОНАХ"

image post
 • author

  Автор:

  Sarmat
 • Опубліковано:

  13 Жов 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  54

АНТИРЕЙДЕРСЬКА КОМІСІЯ ВИРІШИЛА ПОКЛАСТИ КРАЙ "РЕЙДЕРСТВУ В ПОГОНАХ"

Міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств під головуванням віце-прем’єра на засіданні у п’ятницю розглянула питання щодо набуття поширення в Україні практики рейдерських атак на аграріїв з боку поліції та прокуратури. Було прийнято рішення проаналізувати проблему і знайти механізми її вирішення.

Про це Agronews повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський.

Гайворонський повідомив, що виступив доповідачем по цьому питанню під час засідання комісії. Зокрема, він проінформував присутніх про часті випадки спроб відібрати врожай у аграріїв на підставі рішень судів про незаконність користування землею фермерських господарств дітьми померлих колишніх власників ферм.

«Я розповідав, що Україну захопила хвиля рейдерства з боку правоохоронних органів. Я навів приклади по Дніпропетровській області, але це стосується всієї України, тому що недосконалість нашого законодавства дала можливість деяким нечистим на руку прокурорам і слідчим займатися рейдерством і відбирати вирощений врожай у фермерів», - повідомив Гайворонський.

За його словами проблема полягає у тому, що багато фермерів, які в 90-ті роки отримували землю під створення господарства вже померли, їх бізнес зараз продовжують їх діти.

«Цільове призначення землі не змінилось. Хоч і нема цієї людини – діти працюють. У будь-якій іншій країні, якщо діти унаслідували батьківську справу – це заохочується. А у нас чомусь почалось, що правоохоронці почали арештовувати урожай, порушують кримінальні справи, тому що, бачите, виявляється діти не мають права працювати на цій землі, тому що людини, якій дали цю землю, вже нема в живих. І таким чином вони арештовують врожаї, порушують кримінальні справи», - розповів він.

Гайворонський додав, що члени міжвідомчої комісії вислухали і прийняли рішення негайно відреагувати на цю проблему.

«Віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на засіданні вислухавши і підтримав мене. Я йому ще сказав, що треба як можна швидше прийняти ще закон відповідний, звернуться з ініціативою до спікера Верховної ради України Андрія Парубія, щоб поставити закон на голосування, тому що такий законопроект уже є у Верховній раді. Кубів сказав, що він звернеться до президента, бо це справді «беспредєл», - повідомив він.

Також Гайворонський запропонував комісії доки питання не буде вирішене в законодавчому полі «просто прокурорам дати вказівки, щоб вони не займалися цим, бо вони своїми діями підривають авторитет правоохоронців».

За його словами, суть необхідних законодавчих змін полягає у тому, щоб «надати право спадкоємцям узаконити право користування тією землею, яка надавалась їх померлим родичам».

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати