Блог: РЕЙДЕРСЬКА АТАКА . ЯК ПОПЕРЕДИТИ І ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЦЕ СТАЛОСЯ! (ЧАСТИНА ПЕРША)

image post
  • author

    Автор:

    Адмін
  • Опубліковано:

    30 Чрв 2017
  • Коментарі:

    0
  • Перегляди:

    97

РЕЙДЕРСЬКА АТАКА . ЯК ПОПЕРЕДИТИ І ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЦЕ СТАЛОСЯ! (ЧАСТИНА ПЕРША)

РЕЙДЕРСТВО (ІСТОРІЯ ПОЯВИ)

Відомо, що поняття «рейдерство» прийшло до нас із Заходу, де ним одночасно позначають і недружні поглинання, і так званий «грінмейл». Однак якщо грінмейл є явищем, що засуджується суспільством, оскільки він зводиться до шантажу з метою продажу раніше придбаного пакета акцій за завищеною ціною, то недружні поглинання давно перетворилися на частину легального і цілком респектабельного бізнесу. Так, наприклад, у світі кошти для фінансування великих операцій з недружнього поглинання залучаються на відкритому фінансовому ринку, зокрема, через пайові фонди, які спеціалізуються на скуповуванні акцій і подальшій реструктуризації підприємств, що неефективно працюють.

Однак на сьогодні в Україні всі згадані поняття – швидше синоніми одного й того ж негативного явища, відомого у суспільстві як рейдерство, ніж різновиди поглинань. Перші згадки про рейдерські атаки зустрічаються на початку ХХ ст. у США. В Україні це явище виникло нещодавно і формально реалізувалося в захопленні часток або активів компанії. Фактично таке захоплення може мати цілком легальне підґрунтя, яке створює небезпеку для бізнесу і набуває форми постійної загрози. Винахідливість рейдерів зводиться до розробки філігранної тактики поглинання підприємства, починаючи з викупу акцій міноритарних власників компанії і закінчуючи викупом боргових зобов’язань підприємства, що поглинається (цесія права вимоги повернення боргу). Однак спробуємо зупинитися на розгляді механізмів захисту не від «чорних» рейдерів, чия діяльність лежить у площині кримінального права, а тих заходів, які спрямовані на боротьбу з так званими «легальними поглинаннями».

РЕЙДЕРСТВО В УКРАЇНІ.

Ре́йдерство (в Україні) — вилучення майна на нібито законних підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини в законі або системні недоліки функціонування державних інститутів (судової та правоохоронної систем, системи реєстрації юридичних осіб тощо)

Рейдерство «по-українськи» здебільшого полягає у набутті сумнівними шляхами тимчасового права розпоряджатися активами та якнайшвидшим продажем цих активів пов'язаним із рейдером особам, із наступними перепродаваннями вилучених активів між пов'язаними особами, маючи на меті завадити (унеможливити) їхньому поверненню законним власникам.

В Україні для боротьби з рейдерством створена Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, що діє при Кабінеті Міністрів України.

В Україні щодня з’являються повідомлення у ЗМІ про рейдерські захоплення підприємств. Люди втрачають роботу, власники бізнесу несуть репутаційні та фінансові втрати, економіка країни падає. Від рейдерських атак зазвичай потерпають компанії, які вже вийшли на високий оборот капіталу та досягли професійного успіху. Це компанії, яким довіряють міжнародні бренди та мають досконалу репутацію.

За оцінками експертів, сьогодні в Україні діє від 35 до 50 професіональних рейдерських груп. Вони використовують психологічний натиск, шантаж, підробку документів, підкуп силових структур, – створюють умови для рейдерських атак, захоплення і перерозподілу власності за рамками закону. Під рейдерські атаки загалом в Україні вже потрапили 3,7 тисячі суб'єктів господарювання. Річний обсяг рейдерського перерозподілу власності сягає в середньому від 2 до 3 млрд. доларів США.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати