Новини: В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ ОПОДАТКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  27 Грд 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  59

В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ ОПОДАТКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬ

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин пропонує внести зміни до земельного законодавства в частині оподаткування для виведення з "тіні" ринку оренди землі.

Про це повідомив заступник парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко на своїй сторінці в мережі Facebook, посилаючись на свій виступ в ході зустрічі президента Петра Порошенка з представниками бізнесу 1 грудня в Києві.

За його словами, зокрема, пропонується зараховувати податок на доходи фізосіб від оренди землі до місцевих бюджетів за місцем розташування ділянки. Це, на думку О. Бакуменко, дозволить створити додатковий стимул для місцевих громад більш ефективно контролювати офіційне оформлення оренди земельних ділянок.

Крім цього, депутат повідомив, що комітет ініціює передачу місцевим органам самоврядування права визначати коло осіб, які можуть мати пільги зі сплати земельного податку.

Бакуменко також вважає за доцільне перейти від фіксованих ставок єдиного податку IV-ї групи до диференційованих, що залежать від встановлених органами місцевого самоврядування ставок земельного податку.

"Також необхідно розширити IV групу платників єдиного податку шляхом включення в її склад сімейних фермерських господарств, які не мають статусу юридичної особи", - йдеться в повідомленні.

На його думку, прийняття такого рішення дозволить наблизити податкове навантаження на одиницю площі фізичних осіб і "тіньовиків", що сприятиме укладанню офіційних договорів оренди і скорочення площі земель, які перебувають у тіньовий оренді. Крім цього, зміни в оподаткуванні приведуть до скорочення числа фермерських господарств, які працюють в "тіні", шляхом офіційної реєстрації дрібних сімейних господарств приватними підприємцями і надання їм державної підтримки.

О. Бакуменко відзначив, що пропозиції щодо оподаткування земель обговорювалися з широким колом експертів, а також знайшли підтримку у аграрних асоціацій, фахівців і народних депутатів податкового комітету.

Він повідомив, що загальна площа земель на підконтрольній Україні території (крім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей), яка може бути передана в оренду фізичним і юридичним особам, становить 34,2 млн га. У той же час в офіційній оренді знаходяться тільки 22,6 млн га.

Таким чином, потенційний обсяг земель, які знаходяться в тіньовий оренді, становить близько 11,7 млн га.

За даними О. Бакуменко, враховуючи розмір податкового навантаження в легально працюючих підприємствах, загальні втрати держбюджету від тіньового обороту земель можна оцінити в 16 млрд грн.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати