Новини: У МІНАПК ПОВІДОМИЛИ, СКІЛЬКИ Б КОШТУВАВ ГЕКТАР ЗЕМЛІ ЯКБИ СКАСУВАЛИ МОРАТОРІЙ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  04 Січ 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  64

У МІНАПК ПОВІДОМИЛИ, СКІЛЬКИ Б КОШТУВАВ ГЕКТАР ЗЕМЛІ ЯКБИ СКАСУВАЛИ МОРАТОРІЙ

Ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може скласти 50-60 тисяч гривень.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

“Тіньовий ринок землі буде існувати, поки буде діяти мораторій на її продаж. Якщо б ринок запустився, ціна одного га коливалася б від 50 до 60 тис. грн”, – повідомив Мартинюк.

За його словами, мораторій на продаж сільгоспземель буде діяти доти, доки не буде проголосований закон про обіг земель сільгосппризначення.

“Та епопея, яку ми бачимо сьогодні з продовженням мораторію, – це ніщо інше, як голий піар для того, щоб сподобатися людям і сказати, що їх захистили”, – додав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Він уточнив, що виступає проти продажу землі агрохолдингам і іноземцям.

“Можливо допустити обіг землі між фермерами-українцями – фізичними особами в тих обсягах, які необхідні для створення сільськогосподарського підприємства”, – зазначив прем’єр.

Мартинюк додав, що в земельний кадастр внесено 70% всіх ділянок, Держгеокадастр повністю забезпечує процес передачі ділянок в оренду.

Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Раніше прем’єр Володимир Гройсман заявив, що уряд досі працює над проектом закону “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”.

За матеріалами Економічна Правда

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати