Новини: ПРИЧИНИ, ЧОМУ РАДА УХВАЛИЛА РІШЕННЯ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  09 Січ 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  66

ПРИЧИНИ, ЧОМУ РАДА УХВАЛИЛА РІШЕННЯ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ.

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

За відповідний законопроект №7350 в цілому на засіданні в четвер проголосували 236 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, перед введенням в Україні обігу сільгоспземель спочатку необхідно розробити і ухвалити законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.

“Скасування в умовах воєнного стану та економічної кризи мораторію … без врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення, є загрозою як національній, так і продовольчій безпеці нашої держави”, – йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Автори документа вважають, що продовження мораторію дозволить зняти соціальну напруженість, яка виникла в суспільстві на тлі політичних спекуляцій з цього питання і надасть певний час для розробки механізму запровадження прозорого ринку земель сільгосппризначення.

Як повідомлялося, Верховна Рада в кінці жовтня 2016 року продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, запроваджений у 2002 році, до 2018 року. Парламент також доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Уряд планував зареєструвати проект закону про обіг сільгоспземлі восени цього року. До теперішнього часу цей законопроект не був поданий до парламенту. Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства повідомив, що уряд зареєструє законопроект про обіг земель, коли у Верховній Раді буде його підтримка.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати