Новини: У РАЗІ ВВЕДЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ УКРАЇНА МОЖЕ ПОВТОИТИ ДОМВІД ПРИВАТИЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В 90-І РОКИ. ПРО ЦЕ ЗАЯВИВ ПОЛІТОЛОГ ОЛЕКСІЙ ВАЛЕВСЬКИЙ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  06 Лют 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  61

У РАЗІ ВВЕДЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ УКРАЇНА МОЖЕ ПОВТОИТИ ДОМВІД ПРИВАТИЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В 90-І РОКИ. ПРО ЦЕ ЗАЯВИВ ПОЛІТОЛОГ ОЛЕКСІЙ ВАЛЕВСЬКИЙ

На думку експерта, ринок землі буде сприяти концентрації угідь в одних руках – незважаючи на обмеження, земля буде перекуповуватися і, в кінцевому підсумку, дістанеться іноземним і вітчизняним агрохолдингам, які будуть вирощувати генномодифіковані продукти. А ось жителі сіл, продавши свої наділи, не отримають нічого, крім невеликої суми грошей – розповів Валевський.

Альтернативу експерт бачить у зміні механізму оренди. На його думку, сьогодні холдинги виплачують селянам копійки, а самі акумулюють надприбутки. Цю ситуацію необхідно змінити – говорить Валевський.

Приватна власність на землю введена в більшості країн світу. Латифундистам належить велика частина землі в ряді країн Латинської Америки. У сільському господарстві там зайнято 3-5% всіх працівників. Решта змушені були мігрувати в міста.

До речі, Валевський виключає, що українці також почнуть масово виїжджати з сіл – в містах для цього немає роботи.

Мораторій на продаж землі продовжено до 1 січня 2019 року. На його знятті наполягають МВФ та інші міжнародні організації. На думку Олексія Валевского, питання ринку землі перед мораторієм стане предметом напруженої політичної боротьби.

За матеріалами: etcetera.media

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати