Новини: У ЄВРОПІ ЛИШЕ ДВІ КРАЇНИ НЕ МАЮТЬ РИНКУ ЗЕМЛІ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  22 Лют 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  66

У ЄВРОПІ ЛИШЕ ДВІ КРАЇНИ НЕ МАЮТЬ РИНКУ ЗЕМЛІ

Нині у Європі лише дві країни не мають ринку землі – Україна та Білорусь. Всі інші країни, які провели цю реформу, отримали з цього величезну користь: до них прийшли інвестиції, вони розвиваються.

Про це заявив словацький політик, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош.

Екс-міністр економіки Словаччини погодився із тим, що Україні сьогодні справді бракує реєстрів землі, однак запевнив, що це можливо зробити.

«От є 28 гектарів землі, які є власністю семи мільйонів людей. І реєстр землі там існує. Отже це можливо зробити. Але чому досі не зроблено – бо це вигідно тим людям, які зловживають цим. Та це аж ніяк не на користь звичайних людей, бо все, що вони можуть зробити з цією землею – здати в оренду великим агрохолдингам. Але коли є тільки така можливість, то здати землю орендарям можна дуже дешево», – каже реформатор.

І попри те, зазначив словацький політик, українська земля – одна з найкращих у Європі.

«Є порівняння щодо вартості землі у Польщі, в інших країнах та в Україні. От в Україні земля найкраща. Та те, що зараз в Україні – це не проти країни, це проти людей та Конституції! я – власник землі. то як можна мені заборонити її продати, якщо це моя власність? Як можна заборонити мені робити з цією землею все, що я забажаю? Так, можна ввести якість обмеження щодо продажу, наприклад, що можна буде продавати землю лише фізичним та юридичним особам України. Це все можливо зробити», – зауважив Іван Міклош.

Разом з тим він додав, що нині у Європі ринку землі немає лише у двох країнах:

«Це Білорусь та Україна. Всі інші країни, які провели цю реформу, отримали з цього величезну користь. До них прийшли інвестиції, вони розвиваються. Так, популістам легко вдається блокувати це рішення і вони знаходитимуть чимало причин, чому не потрібно створювати ринку землі.

І критики будуть завжди це критикувати. Але вони не пропонують іншого вирішення проблеми. Звісно, коли проводяться реформи, можуть бути і помилки, але реформи треба робити! А не просто говорити, нібито це неможливо. Таким чином у вас ніколи не буде реформ, натомість, буде тривати така складна ситуація у державі», – підсумував Іван Міклош.

За матеріалами: zik.ua

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати