Новини: ЖИТЛО ПО-НІМЕЦЬКИ: ЯКІ У НІМЕЧЧИНІ “РОЗІБРАЛИСЯ” З ХРУЩІВКАМИ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  12 Бер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  42

ЖИТЛО ПО-НІМЕЦЬКИ: ЯКІ У НІМЕЧЧИНІ “РОЗІБРАЛИСЯ” З ХРУЩІВКАМИ

На околиці Берліна житло економ-класу з бетонних блоків будувалося практично за тими ж проектами, що і в Україні, але після реконструкції виглядає зовсім інакше

У 2018 році українські чиновники планують зайнятися утепленням хрущовок – за рахунок програми енергоэфективності і "теплих кредитів". Відзначимо, мова йде про спільне з громадянами фінансування. Кореспондент "Сегодня" розглянула хрущовки східного Берліна і дізналася, чим вони відрізняються від наших. Європейський досвід реконструкції старого житла - в сюжеті з циклу "Жити по-німецьки".

Красиві, охайні і, на перший погляд, сучасні, будиночки – насправді аналог українських панельних хрущовок, – соціальне житло, побудоване за часів НДР, після Другої світової війни. Через великий попит на житло їх не знесли, зате капітально відремонтували.

У Східному Берліні таких споруд – безліч. Більшості з них перевалило за п'ятдесят років, і вони мало відрізнялися б від українських хрущовок, якби не капітальний ремонт: утеплення, нова покрівля, вбудовані ліфти, під'їзні двері зі скла і пластика.

Архітектор за освітою, Олена Хешке працює в Берліні гідом. Каже, це житло за мірками німецької столиці досить скромне, але і дешеве, тому на нього є попит. До речі, мало не половина жителів Берліна знімає квартири.

На околиці Берліна, в районі Марцан житло економ-класу з бетонних блоків будувалося практично за тими ж проектами, що і в Україні, але після реконструкції виглядає зовсім інакше: утеплені і пофарбовані в яскраві кольори фасади, а іноді навіть добудовані балкони або лоджії.

А ще будинки прикрасили декоративними панелями. У деяких – зменшили кількість поверхів. Подбали і про внутрішнє убрання: великі євровікна, сучасні радіатори, дроти в пластикових коробах.

Кардинально відрізняються від українських і двори: пішохідні доріжки вимощені тротуарною плиткою. Обов'язково – великий газон і доглянуті рослини. Самі німці запевняють, що справа – в культурі побуту. А на сусідів, які її дотримуються, смітять у дворі або виносить мотлох на свій балкон, відразу скаржаться в поліцію – за це в Німеччині передбачені чималі штрафи.

Із сайту Сегодня

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати