Новини: МВФ: НАСТАВ ЧАС ВІДКРИТИ РИНОК ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  13 Бер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  40

МВФ: НАСТАВ ЧАС ВІДКРИТИ РИНОК ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ.

Земельна реформа в Україні залишається пріоритетною для Міжнародного валютного фонду (МВФ), незважаючи на те, що вимогу щодо її реалізації було відкладено.

Про це заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв’ю журналу “Новое время”.

“Земельна реформа – один з ключових елементів програми реформ, підтримуваних Фондом. У середині минулого року ми погодилися з тим, що для підготовки земельної реформи потрібно більше часу, адже вона повинна бути успішною. Час запровадити ринок землі вже настав, і ми чекаємо подання законопроекту про масштабну земельну реформу до Верховної Ради”, – зазначив Люнгман.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила політичне рішення про продовження мораторію на продаж с/г земель. Рішення є символічним – ринок землі все одно не може запрацювати, поки не буде ухвалено відповідне законодавство.

Раніше в Міністерстві аграрної політики назвали ймовірну вартість гектара після скасування мораторію. Так, ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може скласти 50-60 тисяч гривень.

Довідка:

Заборона продавати і купувати сільгоспземлі була запроваджена ще в 2002 році. Відтоді її продовжували вже дев’ять разів.

Нинішній термін дії мораторію – до 1 січня 2019 року.

За матеріалами НВ

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати