Новини: СВІТОВИХ БАНК СХВАЛЮЄ БУДЬ-ЯКИЙ СЦЕНАРІЙ ЗАПУСКУ РИНКУ ЗЕМЛІ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  26 Бер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  53

СВІТОВИХ БАНК СХВАЛЮЄ БУДЬ-ЯКИЙ СЦЕНАРІЙ ЗАПУСКУ РИНКУ ЗЕМЛІ.

Світовий банк схвалює будь-який сценарій запуску ринку землі в Україні, у тому числі запропонований Міністерством аграрної політики і продовольства.

Про це повідомила глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахонен.

Вона підкреслила, що її влаштовує будь-який сценарій запуску ринку землі. У тому числі і продаж землі обмеженим обсягом (до 300 га) в одні руки тільки фізичним особам – громадянам України, який раніше пропонувало міністерство.

“Зараз українські компанії зосереджені головним чином на виробництві зернових. Ми очікуємо, що після того, як ринок відкриється і в країну підуть інвестиції, компанії почнуть створювати виробництва з високою доданою вартістю”, – сказала вона.

“І з часом це повинно привести до того, що холдинги адаптують розміри своїх земельних угідь. А як Україна буде проводити земельну реформу, скільки будуть дозволяти купувати землевласникам або компаніям, вирішувати уряду”, – заявила Кахонен.

Раніше заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк розповів про проект земельної реформи, який буде будуватися на трьох принципах. Земля продаватиметься, купити її зможуть тільки фізичні особи і тільки громадяни України.

Таким чином, Міністерство аграрної політики планує запустити розвиток дрібного і середнього фермерства в країні і збільшити ефективність використання землі, не допустивши при цьому монополізації земельного ринку.

За матеріалами НВ

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати