Новини: В УКРАЇНІ ПРОПОНУЮТЬ СТВОРИТИ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР ТЕХІНВЕНТАРИЗАЦІЇ НЕРУХОМОСТІ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  27 Бер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  66

В УКРАЇНІ ПРОПОНУЮТЬ СТВОРИТИ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР ТЕХІНВЕНТАРИЗАЦІЇ НЕРУХОМОСТІ.

Громадська рада при Міністерстві регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства вважає за необхідне створення і впровадження в Україні Єдиного електронного реєстру технічної інвентаризації об’єктів нерухомості.

“Ми пропонуємо Мінрегіону створити електронний реєстр матеріалів технічної інвентаризації. Нотаріуси, адвокати, працівники центрів адмінпослуг (ЦНАП) зможуть перевірити в реєстрі, чи надавався інвентаризатором техпаспорт”, – повідомив глава асоціації “Західтехінвентарізація” Андрій Давидюк.

Як він пояснив, електронний реєстр дозволить перевіряти справжність технічних документів, а також надасть корисні відомості для рятувальних служб.

“19 квітня в Києві планується провести перший Всеукраїнський з’їзд інженерів технічної інвентаризації об’єктів нерухомості, на якому ми плануємо створити єдиний майданчик і розробити проект рекомендацій (щодо вдосконалення техінвентаризації – ред.)”, – повідомив голова громадської ради при Мінрегіоні Павло Міхайліді.

За словами голови “Східтехінвентарізації” Іллі Мелешкіна, технічний паспорт в Україні не дає вичерпної інформації про об’єкт, зокрема, про його розташування. Така інформація у відкритих джерелах спростить роботу рятувальних служб, зазначив він.

“У нас адреса може включати безліч корпусів і букв, і в разі надзвичайної ситуації не завжди є можливість знайти об’єкт. У Польщі, наприклад, ви побачите викопіювання карти міста, де буде чітко вказано, що на цій земельній ділянці розташована хатинка. Надалі буде зріз хатинки – всього поверху, де буде показано, що на цьому поверсі розташована ця квартира. Ще один зріз – сама квартира з розмірами”, – роз’яснив він.

На думку А.Давидюка, публічний реєстр техінвентарізації не зробить негативного впливу на приватність власників нерухомості, як цього побоюються противники створення реєстру.

“З 1998 року забудовники розміщують інформацію про будівництва на своїх сайтах, і планування квартир є загальнодоступними. При продажу квартири в інтернеті поширюються і плани, і паспорти. Цього не треба боятися”, – резюмував А.Давидюк.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати