Новини: ДІЇ РОСІЙСЬКОЇ ВЛАДИ В КРИМУ Є ЗГУБНИМИ ДЛЯ СТЕПІВ — НААН.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  29 Бер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  54

ДІЇ РОСІЙСЬКОЇ ВЛАДИ В КРИМУ Є ЗГУБНИМИ ДЛЯ СТЕПІВ — НААН.

Через 10-15 років кримські степи ризикують перетворитися на пустелю. Про це в інтерв'ю "Громадському радіо" розповів колишній директор Нікітського ботанічного саду в Криму, доктор технічних наук, професор, академік Української академії аграрних наук Валерій Єжов, передає propozitsiya.com

"У Криму зараз активно пропагують, що вони беруть воду з-під землі - бурять свердловини. Але це скінчиться тим, що весь грунт буде засолений і все перетвориться в солончаки. З тієї простої причини, що вода, яка видобувається з глибин, тягне за собою мінеральні солі. І ми на поверхні побачимо сіль. Це згубно для рослин, вони не будуть там рости. Потім треба проводити меліорацію, тобто промивати водою багато разів цю землю для того, щоб її знову можна було використовувати", - пояснив він.

Фактично, за його словами, через 10-15 років кримські землі повернуться до того стану, в якому вони перебували до 1954 року, коли півострів приєднали до України.

"Адже в 1954-му році, коли відбулося це приєднання Криму, там ніякої політичної складової не було, там було головне питання - степ був голий і безлюдний. Приєднання відразу ж і передбачало, що туди прийде дніпровська вода. І була програма зробити Крим островом садів і виноградників. і вона непогано реалізовувалася", - сказав він.

Валерій Єжов також додав, що сади Криму поступово вмирають, а виноградарство знаходиться в пригніченому стані.

Із сайту Пропозиція

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати