Новини: МОНІТОРИНГ ОЦІНКИ РИЗИКІВ ДЕЯКИХ ВЛАСНИКІВ І ОРЕНДАРІВ ЗЕМЛІ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  12 Вер 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  87

МОНІТОРИНГ ОЦІНКИ РИЗИКІВ ДЕЯКИХ ВЛАСНИКІВ І ОРЕНДАРІВ ЗЕМЛІ

Мінфін має намір звільнити від моніторингу оцінки ризиків деяких власників і орендарів землі

Міністерство фінансів України підготувало проект наказу, яким передбачається звільнити від моніторингу оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних платників податків-власників більше ніж 0,01 га землі і деяких орендарів земельних ділянок.

Відповідно до опублікованого 14 серпня на сайті відомства документу, Мінфін має намір звільнити від моніторингу оцінки ризиків платників податків, які задекларували за 2016 рік до 20 лютого 2017 року власну земельну ділянку більше ніж 0,01 га або орендовану земельну ділянку державної або комунальної власності більше ніж 1 га.

Крім того, планується вивести з-під дії системи моніторингу платників податків, які задекларували за вказаний період земельну ділянку понад 200 га, яка не є ні державною, ні комунальною власністю, і при цьому з 1 січня нинішнього року не було одночасної зміни засновника і директора платника податку.

Відповідні зміни повинні удосконалити критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних. Як наголошується на сайті Мінфіну, зауваження та пропозиції до проекту наказу відомство приймає протягом наступних 20 днів.

Як повідомлялося, на початку серпня рішення внести такі зміни прийняла спільна робоча група, до складу якої увійшли представники Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби (ДФС).

Згідно з прийнятими в кінці 2016 року змінами до Податкового кодексу, із 1 липня 2017 року почала свою роботу автоматична реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак ДФС отримала право відмовити в реєстрації через низку критеріїв оцінки ступеня ризиків.

За даними ДФС, середньомісячна кількість припинених податкових накладних скоротилася з 1,2-1,4% у перші тижні роботи системи до 0,4-0,5% в серпні.

У свою чергу, платники податків скаржилися на технічні помилки в роботі системи і недосконалість критеріїв блокування. Для поліпшення алгоритмів і критеріїв призупинення податкових накладних ДФС і Мінфін створили спільну робочу групу. Пропозиції для вдосконалення системи моніторингу та відгуки про її роботу представники бізнесу можуть залишати у відкритій групі соцмережі Facebook “Система припинення реєстрації накладних: робоча група”.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати