Новини: НОВИНИ У СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  23 Чрв 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  72

НОВИНИ У СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

Нагадаємо, що у власності держави наразі 10,4 млн на землі, що складає 25% усієї придатної для сільськогосподарських робіт земель в Україні.

Кабмін на засіданні (7.06.2017) ухвалив проект постанови “Стратегія раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності’ і орієнтований на вдосконалення правління держави земельними ресурсами.

Отже, введено такі уніфіковані правила:

1. Передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами – на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі.

2. У разі відмови орендаря від земельної ділянки, її повторна передача здійснюється також на торгах, а не в ручному режимі. «Тим самим припиняється схема, за якою землі, повертаючись із користування, ділилися по 2 га і вилучалися із державної власності назавжди через безоплатну приватизацію”.

3. Введено жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, – не більше ніж 25% від площі земель, що були передані в оренду на конкурентних засадах за попередній звітний період. Пріоритет на отримання землі на безоплатних засадах матимуть учасники АТО.

Ця постанова досить значуще обмежує свободу розпорядження Держгеокадастру землями с/г призначення. Наразі Держгеокадастр отримав завдання переглянути договори минулих років і звести їх у відповідність до Стратегії.

Орієнтовно впровадження Стратегії простимулює ріст надходжень до місцевих бюджетів (близько 1млрд грн на кінець 2018року).

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати