Новини: ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЄ ПЕРЕДАЧУ 500 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ ЗЕМЛІ У ВЛАСНІСТЬ ФЕРМЕРАМ БІЛЬШІСТЮ ГОЛОСІВ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  25 Квт 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  58

ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЄ ПЕРЕДАЧУ 500 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ ЗЕМЛІ У ВЛАСНІСТЬ ФЕРМЕРАМ БІЛЬШІСТЮ ГОЛОСІВ.

ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЄ ПЕРЕДАЧУ 500 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ ЗЕМЛІ У ВЛАСНІСТЬ ФЕРМЕРАМ БІЛЬШІСТЮ ГОЛОСІВ

Експерти переконані, що Верховна Рада підтримає передачу 500 тисяч гектарів землі у власність 25000 фермерам більшістю голосів.

Законопроект про передачу землі, якою з 90-х років користувалися фермери де-факто однак де-юре не мали на неї права власності, відновлює соціальну справедливість і є історичним. Так вважає почесний Президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич.

За його словами, питання про передачу землі фермерам не вирішувався майже 25 років.

«Їх фактично обманювали. Закон 1995 року «Про фермерські господарства» давав пожиттєве спадкове володіння землею з передачею її в приватну власність через 6 років. Згодом внесли зміни зі скасуванням пожиттєвої норми. В 2001 році право постійного користування ліквідували. І лише звернення до Конституційного суду за моїм авторством повернуло це право в 2005 році. Майже 20 з»їздів АФЗУ поспіль українські фермери зверталися до влади, вносили свої пропозиції, законопроекти з цього питання вносили народні депутати. І лише вчора уряд підготував схожий варіант законопроекту про передачу земель фермерам в приватну власність, фактично виконавши обіцянки, дані ще в 1991 році», - розповідає Іван Томич.

Експерт назвав таке рішення уряду важливим сигналом для фермерів. Адже нині руйнується той фундамент, на якому сімейне фермерство розвивалося 28 років. Експерт висловив переконання, що вказаний законопроект знайде підтримку у більшість голосів народних депутатів.

«Цей закон відновлює соціальну справедливість і з цієї точки зору він є винятково історичним. Я гадаю, що народні депутати не мають ані морального, ані законодавчого права не проголосувати за нього. Я розраховую мінімум на 250 голосів», - наголосив Томич.

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін направив до Верховної Ради законопроект, що передає сільгоспугіддя, які були виділені в постійне користування, у власність фермерам та їхнім нащадкам. Мова йде про 500 тисяч гектарів в усіх областях України у власність 25 337 фермерам.

За матеріалами: agro-business.com.ua

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати