Новини: ПОНАД 1,1 МЛН ГА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ МАЛОПРОДУКТИВНІ — МІНПРИРОДИ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  14 Трв 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  59

ПОНАД 1,1 МЛН ГА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ МАЛОПРОДУКТИВНІ — МІНПРИРОДИ.

Понад 1,1 млн га земель в Україні деградовані та малопродуктивні, а рекультивація здійснюються неналежним чином, вважає міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“В Україні налічується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель, що підлягають консервації. У свою чергу, заходи щодо рекультивації пошкоджених земель здійснюються незадовільно”, – наводяться його слова в прес-релізі ФАО, присвяченому проекту з протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачання в країні.

При цьому, згідно з повідомленням, площа деградованих і непродуктивних сільгоспземель в Україні перевищує 6,5 га (20% ріллі).

“Щорічно ерозія знищує майже 300-600 млн тонн ґрунту. В залежності від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від недостачі продукції перевищують 20 млрд грн на рік. Водночас сільськогосподарський сектор України зумовлює появу 35-40% всіх деградованих земель в країні”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначив координатор програм розвитку ФАО Михайло Малков, збереження і захист ріллі від деградації і опустелювання є національним пріоритетом в Україні і є необхідною умовою для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських земель.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати