Новини: СКАСУВАННЯ МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ ВКРАЙ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ НАДАННЯ КРЕДИТІВ УКРАЇНІ — СВІТОВИЙ БАНК.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  30 Трв 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  63

СКАСУВАННЯ МОРАТОРІЮ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ ВКРАЙ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ НАДАННЯ КРЕДИТІВ УКРАЇНІ — СВІТОВИЙ БАНК.

Відкриття ринку землі залишається однією з пріоритетних реформ в Україні, вважає експерт Світового банку (СБ), керівник програми “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні” Денис Нізалов.

“Скасування мораторію (на продаж землі – ред.) вкрай важливе як з точки зору залучення приватних інвестицій, так і з точки зору надання кредитів уряду України”, – сказав він.

Щодо приватних кредитів, на думку Д. Нізалова, існує невизначеність правил гри на ринку землі, яка перешкоджає надходженню інвестицій, зокрема, у зрошення, переробку, зберігання сільгосппродукції, тваринництво, садівництво й інші галузі сільського господарства, що мають високу додану вартість, а також стимулюють зростання ВВП і поліпшення торгового балансу України.

Як підкреслив експерт, згода Міжнародного валютного Фонду (МВФ) влітку 2017 року відстрочити вимогу про ухвалення закону “Про обіг землі” не означає його скасування. Ця вимога також залишається і серед умов інших програм міжнародного фінансування.

Д. Нізалов також додав, що експерти СБ не бачать опору відкриттю ринку з боку фермерів, тоді як Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) повідомляла, що більшість аграріїв виступають “проти”.

“Наші експерти багато їздять по регіонах, зустрічаються з фермерами та органами місцевого самоврядування. Я не бачу опору відкриттю ринку. Всі розуміють, що рано чи пізно ринок відкриється. Є об’єктивні побоювання: малі фермери не будуть мати доступу до фінансування або не зможуть захистити свої права. Але на ці питання є відповіді. Система захисту прав зараз активно вдосконалюється”, – пояснив він.

Крім того, за словами Д. Нізалова, чимало малих фермерів вже працює на власній землі, яку вони отримали ще в 1990-х і ці ризики їх не стосуються.

Водночас експерт зазначив, що опоненти реформи останнім часом повертаються до дискусії про модель запуску землі, аргументуючи свою позицію несвоєчасністю реформи.

“Головний аргумент – “ми не проти ринку, але не зараз”. Однак поетапні моделі, розтягуючи реформу в часі, створюють додаткові ризики і не дають можливість реалізувати ті вигоди для власників землі і держави, які асоціюються з ліберальною моделлю ринку”, – вважає він.

Термін впровадження реформи, на його думку, визначається тільки політичним процесом.

“За наявності волі закон можна ухвалити вже восени. Якщо ні – упевнений, що ця реформа буде введена першою наступним урядом, незалежно від його політичної орієнтації, оскільки саме земельна реформа є чи не єдиним дієвим інструментом виходу з кризи і прискорення економічного зростання в короткостроковій перспективі”, – уточнив експерт.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати