Новини: ЗА ОСТАННІ 10 РОКІВ УКРАЇНСЬКІ ҐРУНТИ ВТРАТИЛИ СТІЛЬКИ ГУМУСУ, СКІЛЬКИ УТВОРЮЄТЬСЯ ЗА 100 РОКІВ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  16 Чрв 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  55

ЗА ОСТАННІ 10 РОКІВ УКРАЇНСЬКІ ҐРУНТИ ВТРАТИЛИ СТІЛЬКИ ГУМУСУ, СКІЛЬКИ УТВОРЮЄТЬСЯ ЗА 100 РОКІВ.

Аграрії сьогодні змушені вирощувати сільськогосподарські культури в короткоротаційних сівозмінах.

«За останні 10 років ми втратили 0,1% вмісту гумусу в ґрунтах – це шалена цифра. Тому що цю одиницю (0,1%) можна відтворити лише за сто років раціонального і ефективного використання земель», – сказав Павло Коваль, генеральний директор ВГО «Українська аграрна конфедерація».

«Ті області, які ми колись вважали північним степом, сьогодні за своїми кліматичними умовами для використання сільського господарства стали степом, а південний степ – це вже напівпустеля. Від Бердянська до Татарбунарів без зрошення вже робити нічого не можна. А це – шалені інвестиції… Адже землі, які ще потенційно мають високий і середній рівень вмісту гумусу, без води там нічого не даватимуть і будуть деградувати», – заявив він.

«Якщо ми не розгорнемо інвестиційну державну програму щодо систем зрошення (а зрошенню підлягає близько 15 мільйонів гектарів землі сьогодні в Україні), ми будемо втрачати ці землі», – пояснив експерт.

«Крім того, аграрії сьогодні змушені вирощувати сільськогосподарські культури в короткоротаційних сівозмінах (тобто лише дві-чотири культури по черзі на одному й тому ж полі). Це порушує систему плодозмінності, на якій стоїть вся Європа», – зазначив експерт.

За матеріалами: kyivtv.com.ua

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати