Новини: “ВБИТИ” ЗЕМЕЛЬНИЙ МОРАТОРІЙМОЖНА ЗА 1,5 - 2 РОКИ — НАРДЕП

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  18 Чрв 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  57

“ВБИТИ” ЗЕМЕЛЬНИЙ МОРАТОРІЙМОЖНА ЗА 1,5 - 2 РОКИ — НАРДЕП

Народний депутат пообіцяв представити в парламенті «інструкцію» для охочих виграти суд за скасування заборони на продаж землі.

Народні депутати збираються оприлюднити інструкцію для землевласників, які хочуть позиватися до суду через заборону на купівлю-продаж сільськогосподарських угідь. Про це пише в колонці для «Економічної правди» народний депутат від БПП Олексій Мушак.

Він пообіцяв представити разом з однодумцями правову стратегію щодо «знищення» земельного мораторію.

«Широкими мазками вона буде приблизно така. Землевласник знаходить покупця на свою земля. Отримує відмову нотаріуса щодо реєстрації цієї угоди. Звертається до районного суду з вимогою дати дозвіл на продаж своєї землі згідно з рішенням ЄСПЛ. З ймовірністю 99% отримує відмову. Звертається в апеляцію. 99% те саме. Звертається до Верховного суду України з проханням розглянути його справу як модельну справу. З ймовірністю 95% Велика Палата задовольнить позов. Будь-який подальший позов у районних судах буде розглядатися відповідно до цього рішення», - зазначає в колонці депутат.

Олексій Мушак вважає, що за таких дій, земельний мораторій втратить свій сенс, а кожен землевласник України отримає право продати свою землю. Нардеп прогнозує, що на це потрібно буде 1,5-2 роки. Мушак зауважує, що Верховний суд може проігнорувати рішення ЄСПЛ. Однак такі дії означатимуть втрату компетентності для суддів.

Нагадаємо, 22 травня Європейський суд з прав людини визнав мораторій на купівлю-продаж землі сільгосппризначення в Україні таким, що порушує Європейську конвенцію з прав людини та нормам Конституції України.

Згодом адвокати, які готували правову і доказову базу для справи двох громадян України в ЄСПЛ заявили, що близько 500 землевласників можуть подати аналогічні позови до Європейського суду.

За матеріалами: agro-business.com.ua

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати