Новини: УКРАЇНА МОЖЕ ВТРАТИТИ СВОЄ НАЦІОНАЛЬНЕ БАГАТСТВО.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  20 Чрв 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  72

УКРАЇНА МОЖЕ ВТРАТИТИ СВОЄ НАЦІОНАЛЬНЕ БАГАТСТВО.

Національне багатство України - родюча земля - стрімко деградує. Аграрії збирають рекордні врожаї, не замислюючись над тим, що буде далі.

ФАКТ. Агропромисловий комплекс зараз є найпривабливішою з галузей української економіки. Частка сільськогосподарської продукції в експорті, який, до речі, на 70% складається з сировини, стає дедалі більше. За останні 10 років урожай зернових культур зріс до 62 млн тонн. І в планах - збільшувати обсяги. Але як це відбивається на українських ґрунтах?

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ УРОЖАЙ? Висока врожайність досягається шляхом використання родючої землі і нових технологій, мінеральних добрив і насіннєвий селекції. Українські аграрії намагаються максимально збільшити показники врожайності, втім, часто забувають про те, що земля має потребу у відпочинку і відновлення.

ПРАЦЮЄ ВСЕ. Україна є четвертою країною в світі за площею чорноземів. Близько 50% нашої території - це родюча земля. Однак зараз ми є лідерами по площі розораності - майже 80% угідь розорані. А в деяких областях цей показник сягає 90%! Додамо до цього той факт, що більшість аграріїв воліють соняшник і пшеницю, які дуже виснажують грунт. Шкодять землі і обсяги мінеральних добрив, які використовують фермери для збільшення врожаю.

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, наслідками високого ступеня розораності в Україні є деградація ґрунтів і спустошення.

В ЧОМУ ПРОБЛЕМА? Найбільшої шкоди полягає в тому, що більшість земель, які використовуються для посіву, є орендованими. Не всі фермери хочуть вкладати кошти у відновлення чужої землі. Зазвичай вони намагаються отримати максимальний прибуток, не думаючи про наслідки.

ЩО РОБИТИ? Для поліпшення стану земель і збереження українських чорноземів не вистачає відповідального ставлення аграріїв до землі, якою вони користуються. Потрібно застосовувати грунтозахисні технології, збільшувати обсяги органічних добрив замість мінеральних, заборонити спалювання стерні та соломи на полях і карати за такі порушення. А очікувати такого відповідального ставлення до землі можна тільки від селян-власників.

За матеріалами: etcetera.media

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати