Новини: РИНОК ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ. ПРІОРИТЕТ ПОВИНЕН БУТИ ЗА ВЛАСНИМИ ІНВЕСТОРАМИ.

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  03 Лип 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  56

РИНОК ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ. ПРІОРИТЕТ ПОВИНЕН БУТИ ЗА ВЛАСНИМИ ІНВЕСТОРАМИ.

Україна має можливість скасувати мораторій на продаж сільгоспземель і відкрити ринок землі з 1 липня 2019 року, заявив у коментарі агентству «Інтерфакс- Україна» народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

«Це реально зробити за рік. 1 липня 2019 року Україна може відкрити ринок землі. Півроку знадобиться для прийняття відповідних законопроектів і підзаконних актів і ще півроку, щоб створити необхідні інститути і ввести їх в дію», — вважає Леонід Козаченко.

За словами Козаченка, є низька ключових моментів, які повинні бути враховані, зокрема, на певний термін повинен бути обмежений вихід іноземців на ринок землі.

«Тому, що завжди пріоритет повинен бути за власними інвесторами і тими, хто працює на рідній землі. Потім, коли наші фермери наберуться сил, можна буде відкрити ринок для іноземних інвесторів. Цей термін повинен бути не менше 10 років. Наприклад, в Угорщині так само було 10 років, а потім продовжували ще на п’ять», — пояснив Леонід Козаченко.

Він наголосив на необхідності чіткого прописування пріоритетів і визначення, хто з українських суб’єктів має право «першої руки» при покупці, а також врегулювання питання з компаніями і холдингами, власниками яких є іноземні громадяни.

«Потрібно уточнити, яку частку іноземні акціонери можуть займати в загальній кількості активів, але щоб не було концентрації іноземців», — підкреслив Козаченко.

Ще одним важливим питанням, на його думку, є необхідність створення в Україні іпотечного банку, який буде надавати дешеве довгострокове фінансування бажаючим купити землю.

«Це повинен бути акціонерний банк, де, крім державної частки, яка повинна перевищувати 50%, присутній іноземний партнер, такий як Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, або будь-який інший з топ-20 найбільших світових іпотечних банків. Тільки такі умови зможуть забезпечити його професійну роботу і відсутність корупції «, — додав Козаченко.

За матеріалами: LANDLORD

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати