Новини: ПРОДАЖ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ ЧЕРЕЗ АУКЦІОНИ ПІДВИЩИТЬ ЇЇ ЦІНУ НА 80%

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  16 Лип 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  51

ПРОДАЖ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ ЧЕРЕЗ АУКЦІОНИ ПІДВИЩИТЬ ЇЇ ЦІНУ НА 80%

Електронні аукціони з продажу прав оренди на сільськогосподарську землю сприятимуть підвищенню її вартості і, відповідно, зростанню доходів місцевих громад.

Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов в ефірі Радіо НВ.

За його словами, цей пілот якраз проводиться для того, щоб показати, що в разі повноцінного запуску ринку землі, її можна буде вигідно продати.

"Розраховуємо переконати всіх скептиків у тому, що земельні відносини в Україні можуть бути чесними, прозорими і ефективними, і такими, що не потрібно боятися", - сказав заступник міністра.

Він зазначив, що в Україні сьогодні близько 10 млн гектарів сільськогосподарської землі, більша частина якої знаходиться саме в власності держави. З них тільки 4 млн гектарів офіційно здається в оренду. Причому, за мінімальною ціною на аукціонах, які відбуваються в якихось глибинках, і про які ніхто не знає.

"На це сьогодні і робляться ставки - на те, що про це ніхто не знає, і ніхто не конкурує за таку землю. І ми з вами як власники землі, громадяни України недоотримуємо гроші від оренди цієї землі", - зазначив Нефьодов.

Тоді як у випадку з виставленням прав на оренду через аукціони ProZorro, до яких може отримати доступ кожен, зможе в рази збільшити надходження до місцевих бюджетів.

"Це саме ті гроші, які йдуть на дитячі садки, ремонт доріг і так далі", - підкреслив він.

Перші експерименти, які проводилися з великими держкомпаніями, показали, що ціна оренди, в порівнянні з тими договорами, які були укладені раніше, "збільшується мінімум на 80%".

Як повідомлялося, в Україні запустять електронні земельні аукціони.

За матеріалами: НВ

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати