Новини: ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ “ОГОЛОШУЄ ВІЙНУ” ЗЕМЕЛЬНИМ РЕЙДЕРАМ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  23 Лип 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  43

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ “ОГОЛОШУЄ ВІЙНУ” ЗЕМЕЛЬНИМ РЕЙДЕРАМ

Верховна Рада України на пленарному засіданні у вівторок ухвалила у першому читанні законопроект про протидію аграрному і земельному рейдерству. За прийняття законопроекту проголосували 232 депутати, передає корреспондент Agronews.

За словами депутата Олега Кулініча, який виступив доповідачем по законопроекту, документ закликаний “надати дієвий інструмент для бородьби з аграрним рейдерством, яке, нажаль, останнім часом буквально захлиснуло аграрну галузь України”.

Він повідомив, що законопрооект надає власникам земельних ділянок дієвий інструмент проти підробних підписів на договорах оренди, які сьогодні укладаються в простій письмовій формі. За словами депутата, цей факт призводить до частих випадків захоплення земель через підпроблення підпису на договорах.

Законопроект зобовязує Кабінет міністрів України перевести в електронну форму всі документи на землю, які сьогодні існують тільки в письмовому вигляді (видивалися до 2004 року). Цим сьогодні також користуються рейдери і шляхом укладання поверх старого договору оренди землі нового договору з іншим орендарем незаконно отримують контроль над землею.

Крім цього законопроект змінює порядок поновлення договорів оренди, запроваджує механізм отримання будь-якої інформації з Державного Земельного кадарсту в електронній формі. Також пропонується підвищити відповідальность державних реєстраторів.

Документ передбачає внесення змін в земельний кодекс України і в деякі інші законодавчі акти.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати