Новини: ПОРОШЕНКО ПРИРІВНЯВ ФЕРМЕРІВ ДО ПІДПРИЄМЦІВ: ЩО ЦЕ ЗМІНЮЄ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  13 Сер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  41

ПОРОШЕНКО ПРИРІВНЯВ ФЕРМЕРІВ ДО ПІДПРИЄМЦІВ: ЩО ЦЕ ЗМІНЮЄ

Президент Петро Порошенко схвалив законопроект, згідно з яким фізичні особи-підприємці (ФОП), які здійснюють діяльність у межах фермерського господарства, будуть віднесені до суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту № 6490-д на сайті Верховної Ради.

Тепер фермери-ФОП у разі ухвалення документа в цілому будуть платниками єдиного податку 4-ї групи.

Але при цьому вони повинні відповідати низці критеріїв: займатися виключно виробництвом сільгосппродукції, її переробкою та поставкою, здійснювати госпдіяльність за місцем податкової адреси, не використовувати працю найманих осіб, а членами такого фермерського господарства мають бути лише члени сім’ї.

Площа сільгоспугідь у користуванні при цьому повинна складати від 2 до 20 га.

Також документ передбачає пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, в т. ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок державного бюджету протягом 10 років); а також встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Крім того, документом внесені зміни в закон “Про державну підтримку сільського господарства України”, згідно з яким сімейним фермерським господарствам – платникам єдиного податку 4-ї групи надається додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів цього господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі: 0,9 мінімального страхового внеску – перший рік; 0,8 – другий рік і так далі до 0,1 мінімального страхового внеску на дев’ятий та десятий роки.

Така допомога надається за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

За матеріалами Українські Новини

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати