Новини: ЗАКОН ПРО МАСИВИ ЗЕМЕЛЬ ВИРІШИТЬ ПРОБЛЕМИ В АГРОПРОМИСЛОВОСТІ — ЮРИСТ

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  31 Сер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  60

ЗАКОН ПРО МАСИВИ ЗЕМЕЛЬ ВИРІШИТЬ ПРОБЛЕМИ В АГРОПРОМИСЛОВОСТІ — ЮРИСТ

Власники та орендарі земельних ділянок, на період дії договору оренди зможуть обмінюватися належними їм правами користування земельними ділянками шляхом взаємного укладання між ними договорів оренди, суборенди відповідних ділянок .Про це в коментарі Agronews повідомив юрист Esquires Петро Дубовський.

За його словами, особі, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення (більше 75%) надається право орендувати інші земельні ділянки, що розташовані у цьому масиві.

Так, норми Закону спрямовані на встановлення чітких «правил» для використання сільськогосподарських земель у масивах та надають можливість «великим» землевласниками врегульовувати питання із власниками/орендарями паїв, що розташовані у межах їх земель, визначає порядок обміну земельними ділянками/правами користування.

Юрист зазначив, що цей закон пропонує і вирішення проблеми щодо земель, що перебувають у колективній власності.

Також закон передбачає, що сільськогосподарські угіддя, які підлягали паюванню, однак не були передані до приватної, державної або комунальної власності, можуть бути розпайовані.

Крім того, передбачається можливість для розподілу земель, які залишились у колективній власності сільськогосподарського підприємства.

Нагадаємо, 19 серпня 2018 року президентом України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в країні».

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати