Новини: НА КИЇВЩИНІ РЕЙДЕРИ ВІДІБРАЛИ У ЧЕШСЬКОГО АГРОХОЛДИНГА 160 ГА ЗЕМЕЛЬ — АДВОКАТ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  01 Вер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  88

НА КИЇВЩИНІ РЕЙДЕРИ ВІДІБРАЛИ У ЧЕШСЬКОГО АГРОХОЛДИНГА 160 ГА ЗЕМЕЛЬ — АДВОКАТ

Державні реєстратори незаконно припинили право оренди підприємств чеського агрохолдинга на 66 земельних ділянок загальною площею 160 га в Білоцерківському районі Київської області. Про це повідомив адвокат Андрій Порайко, який здійснює юридичне супроводження компанії.

За словами юриста, зокрема, права оренди позбавили сільськогосподарські підприємства його клієнта – «Олійникова слобода», «СИДОРИ», «Агрофірма Матюші» та «Ресіліент Матюші».

«Вчора ввечері стало відомо, що 17 серпня 2018 року державний реєстратор Київської обласної філії Комунального підприємства Березанської сільської ради Біляївського району одеської області «Центр реєстрації» Мамонтов Костянтин Сергійович та державний реєстратор КП «Реєстрація нерухомості» (м. Київ) Клімкіна Наталія Іванівна за один день припинили право оренди підприємств нашого клієнта на 66 земельних ділянок загальною площею 160 га», - написав Порайко у Facebook.

За його словами того ж дня ці ж реєстратори, Мамонтов і Клімкіна, зареєстрували права оренди на всі 160 га за трьома підприємствами: ТДВ "Шамраївський цукровий завод", ТОВ "Еліта-2010" і ТОВ "Агрокомплекс "Узин".

Юрист повідомив, що підставою для припинення права оренди стали "повідомлення" орендодавців про розірвання договорів оренди в односторонньому порядку. «Це попри те, що ряд договорів взагалі забороняє одностороннє розірвання, а ряд договорів допускає таке тільки у разі порушення зобов'язань з оплати оренди», - відзначив юрист.

Порайко додав, що оскільки його клієнт своєчасно оплачував оренду, "повідомлення" були такого змісту: "Ви допускаєте систематичні порушення, а тому повідомляю вас про розірвання договору в односторонньому порядку".

За його словами на сьогодні залишаються відкритими питання, які саме були допущені орендарем «порушення», «якого саме договору», «які докази неоплати оренди були надані держанвим реєстраторам», а також, «як вони їх встановлювали».

За словами Порайко, на відібраних землях залишився незібраний урожай сої, соняшнику і кукурудзи. Юрист вважає не випадковим прийняття цього рішення саме за два тижні до початку збору урожаю. На його думку, прибуток від засіяних полів отримають нові власники, а попередні орендарі відповідно понесуть значні збитки.

«В мене запитання до Мінюсту та правоохоронних органів: коли вся ця вакханалія закінчиться? Коли реєстратори-одноденки нестимуть реальну відповідальність за скоєне, а не просто будуть позбавлені доступу до реєстру? Коли цим особам взагалі перестануть видавати «ключі» і акредитацію суб'єктів державної реєстрації? Невже вам приємно спостерігати за відвертим і зухвалим рейдерством в Україні? Невже вам не набридло відбиватись від звинувачень і вислуховувати постійні скарги?», - обурився юрист.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати