Новини: РАДА СХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖПІДПРИЄМСТВ

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  10 Вер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  48

РАДА СХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖПІДПРИЄМСТВ

Парламент в другому читанні схвалив законопроект №3131 “Про внесення зміни до статті 11 Закону України “Про управління об’єктами державної власності” щодо впорядкування процедури відчуження суб’єктами господарювання державного сектора економіки житла своїм працівникам”.

У другому читанні проект підтримали 243 парламентарі.

У пояснювальній записці йдеться, що згідно зі статтею 91 Кодексу законів про працю України, підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Однією з таких пільг є забезпечення житлом працівників, які потребують поліпшення житлових умов, і кваліфікованих працівників.

Зазначено, що для забезпечення житлом працівнику можуть бути надані житлові приміщення, що перебувають у держвласності (відомчий житловий фонд) або у власності господарського товариства, а згідно з абзацом першим частини дев’ятої статті 11 закону “Про управління об’єктами державної власності” нерухоме майно об’єктів держвласності, що не підлягають приватизації, не може бути відчужене, вилучене, передане до статутного капіталу господарських організацій, і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження.

“Заборона на відчуження нерухомого майна (житла) працівникам державних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі, і які не підлягають приватизації, негативно впливає на господарську діяльність останніх, оскільки вони змушені витрачати додаткові кошти на утримання такого нерухомого майна”, – сказано в пояснювальній записці.

Законом надається можливість держпідприємствам, установам і організаціям, господарським товариствам, 100 відсотків акцій яких належать державі, здійснювати в установленому законодавством порядку відчуження нерухомого майна, а саме житла, і тим самим зменшити витрати підприємств на утримання такого майна.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати