Новини: В УКРАЇНІ СТРІМКО ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ РЕЙДЕРСЬКИХ ЗАХОПЛЕНЬ.

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  22 Вер 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  43

В УКРАЇНІ СТРІМКО ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ РЕЙДЕРСЬКИХ ЗАХОПЛЕНЬ.

З 2014 року кількість рейдерських захоплень в Україні щороку зростає. З 2013 року в Україні сталося 1690 рейдерських захоплень, причому 539 з них - за останні півтора року. Найбільше випадків рейдерства було зафіксовано в 2017 році - 414. Найменше рейдерських атак відбулося в 2014 році - 234.

Найчастіше рейдерські захоплення відбуваються в місті Київ та Київській області (близько 400 випадків за останні 5 років). На другому місці - Дніпропетровська (133 випадки) і Львівська (104 випадки) області. Окрім того, за кількістю захоплень лідирують Одеська, Донецька, Закарпатська, Миколаївська та Житомирська області. Замикають топ-10 Львівщина та Херсонщина.

"Реальна статистика може відрізнятися від даних ГПУ. По-перше, у великій кількості випадків рейдерських захоплень кримінальні провадження взагалі не порушуються, так як це кришують корумповані правоохоронці", - розповів адвокат Максим Лазарєв. «Менше 1% справ направляються в суд, а більшість закривається через відсутність складу кримінального злочину. Правоохоронці не дуже люблять господарські справи і намагаються уникати їх розслідування, тому в більшості випадків рейдерство переходить в господарську юрисдикцію ", - заявляє юрист.

"Також це говорить про некваліфіковану роботу сторони обвинувачення по збору доказів, коли адвокати рейдерів успішно захищають своїх клієнтів користуючись помилками слідства", - пояснює Лазарєв.

Як відомо, рейдерство зазвичай пов'язане з діями реєстраторів або судовими рішеннями по зміні майнових прав, складу засновників або керівників підприємства. Найбільшою популярністю користується метод захоплення агробізнесу під час збору врожаю. Це може бути як фізичне насильство, домовленість з органами місцевого самоврядування, а також недбалість самої агрофірми.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати