Новини: КОДЕКС ПРО ПРОЦЕДУРИ БАНКРУТСТВА СКАСОВУЄ ЗАБОРОНУ НА СТЯГНЕННЯ КВАРТИР У БОРЖНИКІВ

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  24 Жов 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  50

КОДЕКС ПРО ПРОЦЕДУРИ БАНКРУТСТВА СКАСОВУЄ ЗАБОРОНУ НА СТЯГНЕННЯ КВАРТИР У БОРЖНИКІВ

Новий ухвалений парламентом Кодекс про процедури банкрутства скасовує заборону на стягнення квартир у боржників за кредитами.

“З моменту набрання чинності цього Кодексу втрачає силу закон України “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті”, – йдеться в Кодексі.

Мораторій ввели в 2014 році. Як наслідок, мало хто з валютних позичальників обслуговує свою іпотеку.

Крім того, Кодекс з питань банкрутства вводить 5-річний особливий режим реструктуризації валютної іпотеки. Наприклад, вимоги кредитора, які виникли за кредитом у валюті, конвертуються в гривню за курсом НБУ в день відкриття справи про неплатоспроможність.

Погашаються боржником відповідно до плану реструктуризації в розмірі 100% від ринкової вартості квартири або житлового будинку, яка визначена оцінювачем, обраним кредитором.

Якщо площа квартири не перевищує 60 кв. м (або не більше 13,65 кв.м житлової площі на кожного члена сім’ї боржника) або площа житлового будинку не більше 120 кв. м, то процентна ставка в такому разі буде на рівні українського індексу ставок. Зараз індекс становить 15,36%.

Зазначається, що членами сім’ї боржника є особи, які мешкали в квартирі чи будинку, який є предметом забезпечення.

Кодекс набуває чинності через півроку після офіційної публікації.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати