Новини: ЗАХИСТИТИСЯ ВІД “КОТА В МІШКУ”: ЩО ТАКЕ ТЕСТ-ДРАЙВ ЖИТЛА І НАВІЩО ВІН ПОТРІБЕН

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  16 Лис 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  33

ЗАХИСТИТИСЯ ВІД “КОТА В МІШКУ”: ЩО ТАКЕ ТЕСТ-ДРАЙВ ЖИТЛА І НАВІЩО ВІН ПОТРІБЕН

Українці поділилися рецептом вдалої оренди квартир

В Києві орендувати однокімнатну квартиру можна вже мінімум за шість тисяч гривень в місяць. При цьому набирає популярність нова послуга - тест-драйв квартир. Вона полягає в тому, що потенційний орендар намагається пожити в приміщенні, перш ніж платити за це.

Малярчук п'ять років знімає житло в столиці. Нещодавно довелося змінити місце проживання через проблемних сусідів.

"Там жили дві жінки, які між собою дуже часто сварилися. Стеля ходила ходором, штукатурка обвалювалась. Вони кидали недопалки на балкон, псували білизну, речі", - розповідає Наталя.

А ось Софія своїми сусідами і житлом задоволена. Ділиться секретом: перш ніж платити за оренду, завжди просить пожити два-три дні, щоб зрозуміти, чи все влаштовує.

"Я вважаю, що це дуже зручно. Можу подивитися чи шумлять сусіди, чи є гаряча вода, опалення", - зазначає Софія.

За кордоном таке проживання називають тест-драйвом житла. Українець Роман Джура подорожує по світу, і де б він не був - завжди перед орендою тестує житло. Незручності зустрічаються мало не в половині квартир, незалежно від країни.

"Щоразу оренда житла без подібного тест-драйву - це кіт в мішку і дуже багато незручностей", - розповідає мандрівник.

Юрист Микола Хахула такі тест-драйви підтримує. Але попереджає: в Україні тестувати житло потрібно обережно. Навіть якщо орендодавці з посмішкою пускають жити безкоштовно, юрист все ж радить підстрахуватися і на час тест-драйву скласти акт, в якому слід вказати всі майно квартири.

"Щоб не платити за чуже майно в разі його пошкодження, в першу чергу, треба укласти акт прийому-передачі квартири. В акті прийому-передачі чітко вказати характеристики майна, кількість, яке майно передається, в якому воно стані", - зазначає Хахула.

Така обачність допоможе уникнути претензій власників житла, у разі, якщо меблі і техніка були зіпсовані до того, як ви заїхали в квартиру.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати