Новини: МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ ВИГІДНИЙ ДВОМ ГРУПАМ

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  21 Лис 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  38

МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ В УКРАЇНІ ВИГІДНИЙ ДВОМ ГРУПАМ

В Україні є дві групи людей, яким вигідний мораторій на продаж аграрної землі.

Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, повідомляє Економічна правда.

"Мораторій вигідний невеличкій частині людей, які багатіють завдяки мільйонам власників землі", - сказала вона.

"Двом групам. Перша — це люди, які орендують землю за мізерну плату. Друга — ті, хто використовують мораторій для власної наживи", - розповіла Кахконен.

"Ці групи дуже впливові і пов'язані. У них є доступ до грошей та ресурсів. Завдяки їм вони змогли утримувати дію мораторію майже двадцять років. Одночасно 4,5 млн власників земельних паїв не отримують ті кошти, які б вони могли отримати при справедливій ціні на свої наділи", - констатувала Кахконен.

"Зараз Україна не використовує на 100% свій сільськогосподарський потенціал. На шляху інвестицій у сферу сільського господарства є багато перепон і земельний мораторій серед них — номер один", - зазначила вона.

За словами Кахконен, у Світовому банку прогнозують, що на першому етапі після відкриття ринку землі ціна буде низькою - 1-1,5 тис. доларів за гектар. З часом, коли ринок стане більш зрілим, ціна підвищиться до 3-3,5 тисяч доларів.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати