Новини: 80% СІЛЬГОСПЗЕМЕЛЬ В ЄС ЗАБРУДНЕНІ ПЕСТИЦИДНИМИ ЗАЛИШКАМИ

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  29 Лис 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  41

80% СІЛЬГОСПЗЕМЕЛЬ В ЄС ЗАБРУДНЕНІ ПЕСТИЦИДНИМИ ЗАЛИШКАМИ

Забруднення ґрунтів залишками пестицидів стало проблемою, що протягом останніх десятиліть викликає дедалі більше занепокоєння. Як показало дослідження, наявність сумішей залишків пестицидів в ґрунтах — це правило, а не виключення. Науковці Університету Вагінген провели комплексу оцінку впливу залишків пестицидів у ґрунтах в 11 країн ЄС. За результатами дослідження 317 зразків ґрунту, залишки пестицидів було виявлено у понад 80% випадках, пише hortibiz.com.

«З 76 досліджених сполук виявлено 43 різних пестицидних залишки в ґрунті, деякі в оригінальній, активній формі, інші як метаболіти. 58% зразків містили декілька пестицидних залишків, окремі до 13 залишків, а 25% зразків містили 1 вид залишку пестицидів. Загалом в ґрунтах було виявлено більше 150 різних пестицидних сумішей», — свідчать результати дослідження.

Найчастіше з найвищою концентрацією виявляли гліфосат та його метаболіт АМРА, метаболіти ДДТ, заборонені впродовж десятирічь у Європі, і фунгіциди широкого спектру боскаліду, епоксиконазолу та тебуконазолу. Максимальний вміст пестицидів в ґрунті складав 2,87 мг на кілограм ґрунту.

«Хоча в 58% ґрунтів ми виявили більше одного залишку, можна стверджувати, що наявність кількох пестицидних залишків у ґрунтовому середовищі, є правилом, а не винятком. Більше півстоліття використання пестицидів без моніторингу ґрунту викликає багато питань. Загалом оцінити нинішній токсичний вплив залишків пестицидів дуже складно», — зазначила професор Віолетт Гейссен.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати