Новини: ЕКСПЕРТ ПІДРАХУВАВ, СКІЛЬКИ МІЛЬЯРДІВ МОЖЕ ОТРИМАТИ ДЕРЖАВА ВІД ПРОДАЖУ ДЕРЖЗЕМЕЛЬ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  10 Грд 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  49

ЕКСПЕРТ ПІДРАХУВАВ, СКІЛЬКИ МІЛЬЯРДІВ МОЖЕ ОТРИМАТИ ДЕРЖАВА ВІД ПРОДАЖУ ДЕРЖЗЕМЕЛЬ

Економічний ефект від продажу половини державних земель сільськогосподарського призначення складе не менше 12,4 млрд доларів.

Про це під час прес-конференції заявив заступник виконавчого директора «Центру економічної стратегії» Дмитро Яблоновський.

«Якщо продати половину держземель, ми могли б отримати 12,4 млрд доларів. Це за рахунок продажу половини держземель і за рахунок збільшення ПДВ через збільшення споживання, якби частина приватних власників теж продала свої паї», – сказав він.

За словами експерта, зараз такі земельні ділянки або здаються в оренду за заниженою ціною, або перебувають у віданні держпідприємств, які використовують їх через різні схеми. «Тому ми вважаємо, що потрібно думати про приватизацію і позбавити корупціонерів ще одного джерела доходів», – зазначив експерт, додавши, що навіть після продажу держземель ніхто не скасує регулярні платежі, які будуть надходити від їх використання в держбюджет.

Довідка

Верховна Рада подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 2019 року.

Згідно із запропонованою урядом моделлю проведення земельної реформи, купувати землю, у разі скасування мораторію, зможуть виключно громадяни України – фізичні особи, при цьому максимальний поріг власності одного громадянина не буде перевищувати 200 га.

За оцінкою Світового банку, скасування мораторію приноситиме економіці України 0,7-1,5 млрд дол. щорічно.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати