Новини: ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА НЕВИТРЕБУВАНИХ ПАЇВ В УКРАЇНІ СТАНОВИТЬ 391000 ГА

 • author

  Автор:

  Адмін
 • Опубліковано:

  16 Грд 2018
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  48

ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА НЕВИТРЕБУВАНИХ ПАЇВ В УКРАЇНІ СТАНОВИТЬ 391000 ГА

За словами Віталія Данкевича, доктора економічних наук, на сьогоднішній день через невизначеність питання невитребуваних паїв величезні території в Україні обробляються фактично незаконно, пише SuperAgronom.com з посиланням на voxukraine.org/ru

«Невитребуваними паями вважають усі ті землі, які опинилися на півдорозі між колишньою колективною власністю колишніх колгоспів та приватними земельними ділянками пайовиків. Це — або землі, на які не було видано сертифікати, або земельні ділянки, визначені в натурі, але без оформленого права власності. Фактично, люди, які мали б ними володіти, прав на цю землю не мають. Оформлювати документи на такі землі власники часто відмовляються через існуючий мораторій на продаж землі: змоги продати паї вони не мають, а займатися здачею в оренду чи обробкою, не мають можливості чи бажання», — розповідає Віталій Данкевич.

Лідерство з кількості невитребуваних паїв належить Житомирській (28,32 тис. шт), Івано-Франківській (26,08 тис. шт.), Чернігівській (9,56 тис. шт.), Хмельницькій (6,74 тис. шт.), Вінницькій (4,46 тис. шт.) областям.

За площею найбільше невитребуваних паїв залишилось у Житомирській (85,98 тис. га), Чернігівській (40,77 тис. га), Сумській (30,12 тис. га), Івано-Франківській (26,44 тис. га), Харківській (25,38 тис. га) областях.

Згідно законодавства, здавати в оренду ці невитребувані паї можна за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації для використання за цільовим призначенням. Але до моменту, коли їх власники оформлять державні акти на право власності на земельну ділянку. Це зазначається в договорі про оренду. Водночас реєстрація права оренди таких ділянок законодавством не передбачена і орендарі не можуть їх включити в зареєстрований земельний банк. Через це під час перевірок часто можуть виникати питання щодо законності використання таких земель.

Тому часто невитребувані паї орендуються нелегально, не проходять по документах, а громади, на чиїй території знаходиться найбільше таких невитребуваних паїв, втрачають чималі суми податків.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати