Новини: В УКРАЇНІ В 10 РАЗІВ ПІДВИЩАТЬ РОЗМІР ВНЕСКУ ДЛЯ УЧАСТІ В АУКЦІОНАХ З ОРЕНДИ ЗЕМЛІ.

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  28 Жов 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  71

В УКРАЇНІ В 10 РАЗІВ ПІДВИЩАТЬ РОЗМІР ВНЕСКУ ДЛЯ УЧАСТІ В АУКЦІОНАХ З ОРЕНДИ ЗЕМЛІ.

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту підвищити в 10 разів розмір гарантійного внеску, який стягується з учасників аукціонів з придбання права на оренду землі. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Як повідомив глава парламентського підкомітету з питань земельних відносин Олег Кулініч на своїй сторінці в мережі Facebook, відповідний проект закону “Про внесення змін до Земельного кодексу та деяких законодавчих актів щодо стимулювання і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань в сфері розпорядження землями державної та комунальної власності “(№7060) аграрний комітет підтримав на засіданні в середу.

О.Кулініч зазначив, що в даний час гарантійний внесок для участі в земельних аукціонах становить 5% від річної орендної плати. Він уточнив, що такий розмір внеску дозволяє брати участь в аукціоні особам, які свідомо мають намір його зірвати і не допустити передачу в оренду тієї чи іншої ділянки землі, в якій вони зацікавлені. Таким чином, результати майже чверті аукціонів анулюються, стверджує народний депутат.

Він також повідомив, що крім цього проект закону передбачає зменшення розміру земельної ділянки, який можна безкоштовно приватизувати для ведення особистого господарства – з 2 до 1 га. Крім того документ забороняє протягом семи років змінювати цільове призначення землі, яка безкоштовно передана державою для особистого користування.

Законопроект також визначає перелік осіб, які мають право на безкоштовну приватизацію землі для ведення особистого господарства, – це учасники бойових дій та працівники соціальної сфери села.

За словами О.Кулініча, законопроект також передбачає, що 50% земель сільськогосподарського призначення, права на оренду яких продаються через аукціони, повинні передаватися в оренду тим особам, які планують створення і розвиток фермерських господарств.

Як повідомлялося, група народних депутатів України 4 вересня цього року зареєструвала у Верховній Раді законопроект, який скасовує безкоштовну приватизацію землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого господарства, а замість цього вводить аукціони з передачі земельних ділянок в оренду з правом викупу.

Право безкоштовної приватизації земель для ведення особистого господарства автори законопроекту пропонують залишити за працівниками соціальної сфери, які працюють в сільській місцевості, ветеранами війни і власниками будівель, розташованих на земельній ділянці. При цьому документ дозволяє для ведення городництва поза аукціонами передавати в оренду не більше 0,6 га землі.

Згідно з чинним законодавством, кожен громадянин України має право безкоштовно отримати від держави або територіальної громади до 2 га землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого господарства.

В даний час в державній власності перебуває 10,4 млн га землі, з яких 2,5 млн га – в запасі. 3,2 млн га – у власності державних підприємств і організацій, інші – в оренді.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати