Новини: ЧИ Є ГРАНИЧНИЙ ТЕРМІН РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ПІСЛЯ ЙОГО РЕЄСТРАЦІЇ В ДЗК?

  • author

    Автор:

    Іван
  • Опубліковано:

    15 Бер 2019
  • Коментарі:

    0
  • Перегляди:

    13

ЧИ Є ГРАНИЧНИЙ ТЕРМІН РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ПІСЛЯ ЙОГО РЕЄСТРАЦІЇ В ДЗК?

Фермерське господарство допомагає своєму члену приватизувати земельну ділянку. 05.11.18 р здійснена держреєстрація ділянки в Державному земельному кадастрі (далі — ДЗК). Після цього залишилося отримати наказ обласного відділу Держгеокадастру (земля сільгосппризначення розташована за межами населеного пункту) про передачу ділянки у власність і зареєструвати речове право на землю.

Так, цей термін становить один рік з дня реєстрації земельної ділянки в ДЗК. Право власності виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону від 01.07.04 р № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі — Закон № 1952). Значить, право власності на земельну ділянку виникне з моменту його реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі — Держреєстр прав, ч. 2 ст. 3 Закону № 1952).

Цікаво, що граничний термін реєстрації речового право встановлено не Законом № 1952, а Законом від 07.07.11 р № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр» (далі — Закон № 3613).

Так, речове право на земельну ділянку необхідно зареєструвати протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки в ДЗК (ч. 10 ст. 24 Закону № 3613).

Виникає питання: як нормативний акт, який регулює діяльність у сфері ДЗК, може визначати правила щодо речових прав на землю? Справа в тому, що в Законі № 3613 прописані правила для державного кадастрового реєстратора, і одне з них звучить так (ч. 10 ст. 24): якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки в ДЗК речове право на нього не буде зареєстровано з вини заявника, то держреєстрація земельної ділянки скасовується державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію. При скасування держреєстрації земельної ділянки заявнику доведеться повторно виконати всі дії по його реєстрації (подавати документацію із землеустрою на реєстрацію, чекати результату, виправляти зауваження при необхідності і т. П.).

А з огляду на притаманні земельному законодавству часті зміни, можуть змінитися і правила розробки такої документації, її склад і т. п. Тому заявник може потрапити на додаткові фінансові витрати (розробник документації не приведе її у відповідність безкоштовно). Виходить, що заявник зацікавлений в якнайшвидшому оформленні земельної ділянки, щоб не витрачати зайвого і швидше приступити до використання землі або передати її в оренду. Таким чином, наш заявник повинен зареєструвати речове право на земельну ділянку в Держреєстрі прав до 05.11.19 р.

До відома: останнім часом державні кадастрові реєстратори почали активно скасовувати реєстрацію земельних ділянок в ДЗК за вказаною вище причини. Ніхто не з’ясовує, чи є вина заявника чи ні. Якщо пройшов один рік, а реєстрації речового права немає, скасовують реєстрацію ділянки в ДЗК. Тому будьте уважні і обов’язково завершуйте розпочатий процес оформлення речових прав на земельну ділянку.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати