Новини: ПІДРАХОВАНО, СКІЛЬКИ УКРАЇНА МОЖЕ ОТРИМАТИ ВІД ПРОДАЖУ ДЕРЖЗЕМЕЛЬ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  30 Жов 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  78

ПІДРАХОВАНО, СКІЛЬКИ УКРАЇНА МОЖЕ ОТРИМАТИ ВІД ПРОДАЖУ ДЕРЖЗЕМЕЛЬ

Підраховано, скільки Україна може отримати від продажу держземель: такий прогноз зробив керуючий партнер інвестиційної групи ICU Пасенюк на Ukrainian Financial Forum, організованому групою ICU.

«Потенційний обсяг інвестицій, отриманий від продажу землі, що перебуває в державній власності, ми оцінюємо в $15-20 млрд», – сказав Пасенюк. На його думку, саме з продажу земель, які перебувають у держвласності, могло б початися формування ринку землі.

Це напрямок Макар Пасенюк вважає ключовим джерелом прямих інвестицій. «Рівень інвестицій в основний капітал за другий квартал поточного року склав 15,4% від ВВП, що вище, ніж 15,1% в цілому за 2016 рік і 13% роком раніше і вказує на висхідну тенденцію. Однак рівень, необхідний для забезпечення економічного зростання, становить не менше ніж 20-25% від ВВП щорічно», – говорить Пасенюк.

Другим за величиною резервом для залучення ресурсів є український ринок енергетики. «Більш того, він потребує інвестицій для запобігання техногенним катастрофам і забезпечення стійкого зростання в майбутньому. У генеруючих і передавальних потужностей термін експлуатації вичерпаний на 70-80%», – підрахував Пасенюк. Необхідний обсяг інвестицій для відновлення строків експлуатації оцінюється в $15-20 млрд.

Підвищити активність українського фінансового сектору та його залученість в інвестиційну діяльність, на думку експерта, має завершення процесу очищення балансів банків від неякісних активів.

За матеріалами Фінансовий клуб

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати