Новини: РИНОК ЗЕМЛІ: ВІДКРИТТЯ І СИТУАЦІЯ В АПК (прогнози)

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  20 Лип 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  75

РИНОК ЗЕМЛІ: ВІДКРИТТЯ І СИТУАЦІЯ В АПК (прогнози)

На думку першого замісника міністра аграрної політики Максима Мартинюка, лише правильний запуск ринку землі оздоровить всі процеси у сільському господарстві України. Про це було сказаного в рамках інтерв'ю кореспонденту УНІАН.

Як зазначив під час розмови Максим Мартинюк, жодних перешкод для запуску ринку землі не існує.

Той, хто проти даного рішення, працює в агробізнесі і для них них земля має нульову вартість. А коли почне працювати ринок — виросте вартість, що якраз і не влаштовує їх. Зараз щоб отримати землю треба лише укласти договір, а потім — після продажу врожаю розрахуватися. Після запуску ринку очікується підвищення вартості оренди, що цікаво лише власникам землі.

Також перший замміністра підкреслив, що Україна давно готова до ведення ринку землі і відкладати це питання вже не можна, бо пора звернути увагу, що населення в сільській місцевості на 60% скоріше скорочується чим у містах.

Окрім цього,необхідно провести законодавче регулювання питання проведення електронних аукціонів із продажу землі. М. Мартинюк зазначив, що є положення, які необхідно вдосконалити і всі вони можуть бути прописані в одному документ, як того вимагає Земельний кодекс, — законопроект про оборот земель сільськогосподарського призначення. У якому повинно бути сформовано правила гри на ринку, визначено обмеження, окреслена роль держави як регулювальника, а також внесені всі нюанси змін до законодавства.

Нововведення необхідні у банківській сфері на думку першого замміністра наступні:

- розробка механізму відстрочення платежів для фермерів, які купують державну землю, за якого можна було б встановити взнос у розмірі 10-20% від вартості наділу, а на інші — надати довготривалу виплату ( можна навіть без проценту, але з врахуванням інфляції);

- Забезпечення пільгових кредитів, в яких повертається подвійна облікова ставка НБУ, що дозволить залучати кредитні засоби під 7-8% (наразі цей механізм поширюється лише на короткотривалі кредити);

- Створення механізму гарантування кредитів, які видаються під заклад землі (на сьогодні ведеться розробка цієї системи).

Відкладати запуск ринку землі не варто через технологічний прогресу світі, адже Україна — серйозний гравець, а в стратегічній перспективі наші переваги у вигляді плодючий земель і помірного клімату будуть нівельовані. И не встигнемо озирнутися, як рослинну продукцію почнуть вирощувати у вертикальних фермах, тваринницьку — в лабораторіях, взагалі без тварин, і земля припинить бути основним засобом виробництва. Зрештою, Україна може опинитися на околицях високотехнологічного аграрного процесу, а ми все ще будемо сперечатися відкривати ринок землі чи ні, зазначає політик.

М. Мартинюк впевнений, що саме правильний запуск ринку землі оздоровить всі процеси, які відбулися за час дії мораторію та нівелювати спотворення української аграрної моделі, які були викликані цим обмеженням. Зокрема, під час відкриття ринку головним буде створення у сільській місцевості середнього класу, який зможе створити нові робочі місця. Тобто розрахунок наступний: в селі із населенням 1-2 тисячі людей необхідно, щоб працювало 3-5 фермерів, кожний з яких створи би 10-20 робочих місць. Такими чином, суттєво покращиться соціальні ситуація.

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати